Jesteś tutaj

Odblaski. Zajęcia z pamięci miasta

/
Data wydarzenia: 
14.05.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Odblaski. Zajęcia z pamięci miasta

W ramach XVIII Tygodnia Bibliotek zapraszamy na warsztaty online z twórczego pisania. Barbara Piórkowska zdradzi kilka patentów na to, jak dobrze pisać.

Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta. To Barbara Piórkowska. Na grafice teskt: Odblaski. Zajęcia z pamięci piasta. Warsztat twórczy z Barbarą Piórkowską. 14 maja 2021, godz, 17:00. Osiemnasty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Hasztag Gdanskczyta

Przestrzeń aż prosi się o to, by ją dojrzeć, zapamiętać i opisać. Możemy szybko sprawdzić, co jest w niej piękne, a co tak brzydkie, że aż interesujące literacko. Nie ma miejsc, które by nie były warte pisarskiej czy poetyckiej uwagi – wszystko jest kwestią nastawienia i wykształcenia nawyku obserwacji. Także w naszym mieście, które z racji covidu oglądamy teraz rzadziej, a przecież normalnie spędzamy w nim wiele czasu.

Zanim zelżeją obostrzenia, przygotujemy się na powrót do centrum i jego mapy. Postaramy się przywrócić obrazy ulubionych miejsc, ścieżek, zabytków i śmietników, odtworzyć literacko własne szlaki, którymi kiedyś podążaliśmy i podążałyśmy. Ważna jest pamięć i wyobraźnia, techniki można się nauczyć. Dlatego w zajęciach mogą wziąć udział i początkujący/e i zaawansowani/e w pisarskiej przygodzie.

Na onlajnowych warsztatach kreatywnego pisania podrzucę Wam kilka patentów na to, jak pisać dobrze i co świadomie wykorzystać w swoich tekstach. Podzielimy się wrażeniami na temat naszych prac, jak zawsze w atmosferze otwartości.

14 maja godz. 17:00
Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży i osób dorosłych.
Liczba uczestników/uczestniczek: 15 osób
Czas: około 2,5 godziny z przerwą

Zapisy: promocja@wbpg.org.pl. W temacie maila prosimy wpisać: Zgłoszenie-warsztaty twórczego pisania.

Prowadzi:

Barbara Piórkowska - pisarka, poetka, krytyczka literacka. Autorka powieści „Kraboszki”(2020), „Szklanka na pająki” (2010/2018) i prozy „Utkanki” (2014), czterech tomów poetyckich, w tym  „Syberii” (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich, spacerów literackich i z twórczym pisaniem. Pracowała w Gazecie Wyborczej” w Gdańsku (1999-2002). Prowadziła pracownię dziennikarską i literacką w Pałacu Młodzieży w Gdańsku (2002-2018). Ukończyła warsztaty pisania prozą Wydawnictwa Czarnego. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” (2010). Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” (2010). Wielokrotna Stypendystka Miasta Gdańska i Marszałka Województwa Pomorskiego.

Napis: Osiemnasty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 8-15 maja 2021rok. Hasztag Gdanskczyta. Na grafice rysunek: kobieta siedzi po turecku. W jednej dłoni trzyma otwartą ksiażkę, w drugiej latarkę. Oświetla nią napis: Znajdziesz mnie w bibliotece.

Data wydarzenia: 
14.05.2021
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: