Jesteś tutaj

Jak głośno czytać dzieciom?

/
Data wydarzenia: 
15.05.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Jak głośno czytać dzieciom?

W ramach XVIII Tygodnia Bibliotek zapraszamy na warsztaty aktorskie z Wioletą Karpowicz, która zdradzi kilka sztuczek na wciągające głośne czytanie.

Na zdjęciu uśmiechnięta kobieta, udaje, że gra na rakiecie od badmintona jak na gitarze. Napisy: Jak głośno czytać dzieciom? Warsztaty aktorskie z Woletą KArpowicz, aktorką Teatru Miniatura. 15 maja 2021, godz. 12:00. XVIII Ogólnopolski Tydzień bibliotek. Hasztag: Gdanskczyta.

Podczas warsztatów zastanowimy się, dlaczego czytanie to fajny sposób na spędzanie czasu z dzieckiem, porozmawiamy, co chcemy osiągnąć, czytając dzieciom, poznamy kilka sztuczek aktorskich. Proste ćwiczenia praktyczne pozwolą na rozgrzanie aparatu mowy, aby jeszcze skuteczniej docierać do młodego odbiorcy i by obie strony – pośrednik i odbiorca – odczuwały przyjemność ze wspólnego czytania. Poznamy różne typy książek dla dzieci i nauczymy się je interpretować. Zapraszamy.

Na warsztaty zapraszamy rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli, starsze rodzeństwo, wszystkich, którzy chcą sprawić, by głośne czytanie było dla dzieci bardziej atrakcyjne.

Spotkanie na Zoomie z aktorką Teatru Miniatura Wioletą Karpowicz w kameralnej grupie
15 maja (sobota), godz. 12.00.
Czas trwania: ok. 1 h.
Na warsztaty proszę wziąć ulubioną książkę do czytania dzieciom.
Liczba miejsc ograniczona.
BRAK MIEJSC.

Wioleta Karpowicz

Aktorka, lektorka, instruktorka teatralna. Ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 12 lat związana z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku, gdzie poza występami na scenie prowadzi liczne warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in. w ramach Akademii Miniatury czy Lata w Teatrze ). Współpracuje z licznymi instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami w Trójmieście i nie tylko. Miłośniczka przyrody i kreatywnego spędzania czasu. Mama młodego człowieka, z którym eksploruje świat wyobraźni i nie tylko.

Napis: Osiemnasty Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. 8-15 maja 2021rok. Hasztag Gdanskczyta. Na grafice rysunek: kobieta siedzi po turecku. W jednej dłoni trzyma otwartą ksiażkę, w drugiej latarkę. Oświetla nią napis: Znajdziesz mnie w bibliotece.

Data wydarzenia: 
15.05.2021
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: