Jesteś tutaj

Tomasz Kołodziejczak

Tomasz Kołodziejczak

Tomasz Kołodziejczak - ur. 1967, debiutował w 1985 roku na łamach "Przeglądu Technicznego". Opublikował kilka powieści (Wybierz swoją śmierć - 1990, Krew i kamień - 1994, Kolory sztandarów - 1996, Przygody rycerza Darlana - 1997, Schwytany w światła -1999), liczne opowiadania oraz gry fantastyczne (m.in. Rzeźbiarze pierścieni - 1996).
Kilkakrotnie nominowany do nagrody im. Janusza Zajdla, zdobył ją w roku 1996 za powieść Kolory Sztandarów. Jest trzykrotnym laureatem Śląkfy, a także wielu innych wyróżnień literackich i komiksowych. Jego powieści i opowiadania tłumaczone były m.in. na czeski, litewski i rosyjski.
Był redaktorem, publicystą i wydawcą w wielu mediach związanych z fantastyką (pisma "Voyager", "Feniks", "Magia i Miecz", telewizyjny program "Fantastykon", "Magazyn Fantastyki Radia Wawa"). Organizował konwenty SF.
Od 1995 roku pracuje jako redaktor naczelny największej dziecięcej gazety w Polsce - tygodnika "Kaczor Donald" w wydawnictwie Egmont Polska. Na potrzeby tego pisma tworzy scenariusze komiksów, gry i łamigłówki. W 1999 roku uruchomił w Egmoncie linię komiksową dla dorosłych ("Klub Świata Komiksu") i od tego momentu zakończył się okres stagnacji na polskim rynku komiksowym.

źródło: www.komiks.gildia.pl