Jesteś tutaj

Książka do domu

Książka do domu

Prawie 700 tysięcy książek dostępnych w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie jeszcze bliżej mieszkańców Gdańska. A to za sprawą bezpłatnej usługi „Książka do domu”.

Propozycja skierowana jest do gdańszczanek i gdańszczan, którzy ze względu na trwały problem z samodzielnym poruszaniem się lub inną niepełnosprawność (czasową lub trwałą), nie mają innej możliwości wypożyczenia zbiorów bibliotecznych.

Z  „Książki do domu” mogą korzystać mieszkańcy, posiadający Metropolitalną Kartę do Kultury. Osoby, które nie są jeszcze czytelnikami biblioteki, a chcą korzystać z możliwości dostarczania książek do ich domów, mogą  (osobiście lub za pośrednictwem filii) zgłosić koordynatorowi pod numerem telefonu 731 420 900 chęć zapisania się. Podczas pierwszej wizyty pracownika zostaną załatwione wszystkie niezbędne formalności, a czytelnik otrzyma Metropolitalną Kartę do Kultury.

„Książka do domu” jest dostępna od pierwszego tygodnia sierpnia 2021 r. Pomysł wziął się z chęci pomocy osobom z ograniczoną mobilnością. Ponieważ nie mogą one osobiście odwiedzić biblioteki, nie mają też nikogo, kto mógłby wypożyczyć dla nich książki, dostarczyć je, a następnie w terminie oddać, bibliotekarz przywiezie im książki pod wskazany adres. Podczas tej wizyty można także dokonać zwrotu wcześniej wypożyczonych pozycji.

Książki do domu dostarczane będą pojazdem elektrycznym, którego zakup został zrealizowany ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego.

Zbiory biblioteczne można zamawiać telefonicznie lub mailowo w poniedziałki i wtorki w najbliższej miejsca zamieszkania filii Biblioteki w Gdańsku, w godzinach ich otwarcia (link adresy mailowe i nr telefonów filii WiMBP).

Przed skorzystaniem z usługi „Książka do domu” gdańszczanki i gdańszczanie powinni zapoznać się z regulaminem: Regulamin usługi Książka do domu.(PDF, 252 KB)
W razie pytań, wątpliwości mogą się skontaktować z koordynatorem do spraw dostępności Aleną Krynicką pod numerem telefonu 731 420 900.

ksiazkadodomu.png