Jesteś tutaj

wystawa malarstwa

Wystawa malarstwa Jolanty Kuszyńskiej-Szmudy

"Urodziłam się w Gdańsku. Maluję już ponad 20 lat. Byłam otoczona miłością rodziców i przyrodą. Dorastałam wśród kolorowych ogrodów, kwitnących i owocujących drzew. Kolory i zapachy dzieciństwa ukształtowały moją wrażliwość. Zapraszam na wystawę moich prac"- Jolanta Kuszyńska-Szmuda

 

Data wydarzenia: 
29.02.2020
Udostępnij:
Więcej

"Czy to oni tworzyli muzykę, czy muzyka ich tworzyła..."

Ryszard Zieleń o sobie i swojej wystawie:

Nie będę pisał wiele o sobie. Urodziłem się w Gdańsku Wrzeszczu w 1953 roku. A co i kiedy skończyłem, w jakich pracowniach kształciłem warsztat? Czy to naprawdę jest istotne? Artystą się jest, albo nie.

W ubiegłym roku, w Bibliotece Manhattan, prezentowałem cykl pasteli woskowych "Znaki", obecnie przedstawiam wystawę "Czy to oni tworzyli muzykę, czy muzyka ich tworzyła...".

Data wydarzenia: 
01.06.2015
Udostępnij:
Więcej

Nadmorskie pejzaże Gabriela Oleszka

Gabriel Oleszek urodził się w roku 1948 w Wałbrzychu. Absolwent Szkoły Morskiej w Gdyni w 1968 oraz Uniwersytetu Gdańskiego w 1976 roku. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków.

Data wydarzenia: 
30.09.2015
Udostępnij:
Więcej

Wystawa obrazów Tomasza Wypustka "Powroty"

Tomasz Wypustek 

Przygoda ze sztuką zaczęła się dla niego już w szkole podstawowej, kiedy młody Tomasz zajął się rzeźbą, rysunkiem, malarstwem oraz uczestniczył w warsztatach w Pałacu Młodzieży. Jeszcze wtedy nie wiedział, że to jest jego droga w życiu.

Jak każdy wrażliwy człowiek przechodzi w swym życiu kryzys, z którego uratowało go coś, co całe życie sprawiało i sprawia mu wielką radość.

Data wydarzenia: 
29.02.2016
Udostępnij:
Więcej

Wystawa pasteli "Przepis na życie"

Agata Wróblewska-Borucka urodziła się 13 grudnia 1976 roku we Wschowie. Tam ukończyła szkołę podstawową, gdzie już przejawiała zamiłowanie do rysunku oraz malarstwa. W wieku lat piętnastu przeniosła się do Gdańska. Przez 3 lata uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni. Szkoła ta dała doskonałe podstawy do dalszej pracy twórczej. Maturę zrobiła jednak w szkole ogólnokształcącej, potem studium medyczne, gdzie zdobyła zawód. O malarstwie zapomniała na pewien czas, zajęta życiem rodzinnym.

Data wydarzenia: 
17.06.2016
Udostępnij:
Więcej

Wystawa "Blue – wszystko w kolorze niebieskim i na niebiesko"

Kolor niebieski: ultramaryna, kobalt, błękit pruski, indygo, turkus - historia kolorów niebieskich, tych najstarszych i najbardziej znanych, będzie tematem najbliższej wystawy.

Malujemy na niebiesko, uczymy się kolorów niebieskich i zestawiamy niebieski z żółtym i pomarańczowym jak impresjoniści. Który niebieski będzie tym ulubionym, jaki dobrać niebieski do odpowiedniego nastroju? Z jakimi uczuciami kojarzy się BLUE?

Data wydarzenia: 
31.10.2018
Udostępnij:
Więcej

Uroda kwiatów i chwastów - wernisaż wystawy

Irena Nowosz-Arkuszewska - ukończyła Politechnikę Gdańską, gdzie kontynuowała karierę naukową jako nauczyciel akademicki. Inspiracją do tworzenia własnych prac i zajęcia się malarstwem był artysta malarz Frank Clark, który  zapewnia, że malowanie obrazów jest proste i każdy może malować.

Data wydarzenia: 
06.03.2019
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - wystawa malarstwa