Jesteś tutaj

twórcze pisanie

Warsztaty twórczego pisania z Barbarą Piórkowską

Zaczyna się właśnie jesień - a my możemy zacząć nowy tekst!

Na warsztat zapraszam osoby zarówno które dopiero startują z tematem kompozycji liter :), jak i zaawansowane, chcące rozwinąć swoją pasję. Nie trzeba jednak zbyt wiele wiedzieć na temat przelewania słów na papier, bo przede wszystkim będziemy eksperymentować! Tym razem nie musimy też wstawiać przecinków do tekstu poprawność jest ważna, ale gdy skupiamy się na procesie powstawania tekstu, trudno myśleć o sztywnych ramach :)

Data wydarzenia: 
11.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Dzielnice oczami lokalnych przewodników: Nowy Port

Nowy Port został lokowany na mocy rozporządzenia Fryderyka Wielkiego z 9 września 1772 jako osada portowa konkurencyjna dla Gdańska. Wtedy to obszar ten wszedł w granice zaboru pruskiego. Król pruski, nie będąc w stanie zdobyć Gdańska militarnie, promował powstanie portu i nakładał dodatkowe opłaty celne na wchodzące do ujścia Wisły statki, co w ciągu kilku lat spowodowało zamierzony upadek handlu, zubożenie gdańszczan i kapitulację miasta.
Data wydarzenia: 
23.11.2018
Udostępnij:
Więcej

Dzielnice oczami lokalnych przewodników: Dolne Miasto

Czy wiesz, że Wilk, Miś i Królik, to nie tylko zwierzęta, które można spotkać w ZOO? Dlaczego Dolne Miasto nazywano Miastem Fabryk? Co wspólnego mieli gdańscy rzeźnicy z przekopaniem koryta Nowej Motławy? Jaką trasą biegł tramwaj konny, a jaką kolej wąskotorowa?

To pytania dla ludzi ciekawych historii Gdańska i jego dzielnic. Tym razem powędrujemy przez Dolne Miasto, a poprowadzi nas pan Jacek Górski.

Spotkanie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej.

Data wydarzenia: 
10.12.2018
Udostępnij:
Więcej

Dzielnice oczami lokalnych przewodników: Zaspa

Gdzie znajdowała się stanica rybacka i jezioro? I co wspólnego mają z tą dzielnicą oliwscy cystersi? Kto i gdzie zbudował schron przeciwlotniczy i gdzie właściwie kończy się Młyniec a zaczyna Zaspa? Gdańsk dla lokalnych przewodników nie ma tajemnic!

Spotkanie poprowadzi pan Krzysztof Rześniowiecki

Wykłady "Dzielnice oczami lokalnych przewodników" zostały zorganizowane przy współpracy z Instyturem Kultury Miejskiej. 

ikm.jpg

Data wydarzenia: 
04.01.2019
Udostępnij:
Więcej

Dzielnice oczami lokalnych przewodników: Oliwa

Gdzie stał cysterski browar? Skąd się wziął Dom Zarazy? Kim był Jacek Rybiński i ile było młynów i kuźni napędzanych wodą z Potoku Oliwskiego? Kto i po co założył Park Oliwski i jaką dramatyczną historię kryje  Dwór Oliwski? – o tym wszystkim dowiemy się na spotkaniu, które poprowadzi Pan Michał Ślubowski.

 

Data wydarzenia: 
22.02.2019
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - twórcze pisanie