Jesteś tutaj

Sycylia

Wyspiarskie Smaki Sycylii

Ewa Cichocka

Dzienikarka, autorka podróżniczych relacji  publikowanych m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, Poznaj Świat, Wirtualnej Polsce. Uwielbia wyspy, wulkany i odkrywanie własnych szlaków. Pisze, fotografuje i gotuje. Jest zafascynowana Sycylią i Żuławami, które na przemian eksploruje od lat.

"Wyspiarskie Smaki Sycylii"

Data wydarzenia: 
15.10.2015
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z podróżniczką Ewą Cichocką

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panią  Ewą Cichocką
autorką książki: „Sycylia – między niebem a morzem”.

 

Spotkanie, połączone z pokazem multimedialnym, odbędzie się

26 października (środa) o godz. 17.00

w siedzibie Filii – ul. Angielska Grobla 8/10

 

Data wydarzenia: 
26.10.2016
Udostępnij:
Więcej

Sycylia. Między niebem a morzem. Spotkanie z Ewą Cichocką.

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką, podróżniczką - Ewą Cichocką i promocję jej najnowszej książki „Sycylia. Między niebem a morzem”. Książka zawiera zbiór esejów i reportaży o Sycylii. Niewątpliwą jego cechą jest nieustanny zachwyt Sycylią, którym autorka zaraża czytelnika. Barwny język i liczne ciekawostki  z zakresu  literatury, historii, mitologii i kulturowych powiązań Sycylii sprawiają, że lektura staje się słoneczną, pasjonującą wyprawą. 

Sycylia_okladka_300.jpg

Data wydarzenia: 
08.09.2016
Udostępnij:
Więcej

Polak tu był. Sycylia- śladami polskich artystów

"Co jakiś czas wyruszamy razem, podążamy za pasją. Szukamy ciekawych miejsc, staramy się na nie spojrzeć odmiennie i utrwalać w obrazie i słowie, to co nas zachwyca. Nasza wizyta na Sycylii była kolejną na Wyspie Szczęśliwej. Poznałyśmy jej bogactwa krajobrazu, pierwotne wulkany i wysepki zagubione w morzu i w czasie. Tym razem jednak trasa podporządkowana była naszym literackim znaleziskom. Chciałyśmy spojrzeć na Sycylię z naszej, polskiej perspektywy.

Data wydarzenia: 
22.10.2015
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - Sycylia