Jesteś tutaj

reportaż

Mistrzowskie Warsztaty Dziennikarskie

Z okazji trzeciej rocznicy odejścia Bożeny Aksamit - dziennikarki, reportażystki związanej z Gdańskiem, 1 lutego przy „Regale Bożki” w Bibliotece Kokoszki odbędą się Mistrzowskie Warsztaty Dziennikarskie. Spotkanie poprowadzi redaktor Krzysztof Katka. Do projektu zostali zaproszeni  doświadczeni dziennikarze reportażyści oraz uczniowie  szkół średnich. Uczestników  warsztatów wyłoniono na podstawie wykonanego zadania rekrutacyjnego, jakim było napisanie reportażu o współczesnym problemie społecznym.

Data wydarzenia: 
01.02.2022
Udostępnij:
Więcej

"Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu"

Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice.

Data wydarzenia: 
19.11.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Wojciechem Tochmanem

Wojciech Tochman - reporter, autor non-fiction. Do pracy w dziale reportażu „Gazety Wyborczej” zaprosiła go Hanna Krall. Wydał następujące książki: „Schodów się nie pali” (2000), „Jakbyś kamień jadła” (2002), „Córeńka” (2005), „Wściekły pies” (2007), „Bóg zapłać” (2010), „Dzisiaj narysujemy śmierć” (2010), „Eli, Eli” (2013), „Pianie kogutów, płacz psów” (2019). Jego teksty zostały zamieszczone w licznych antologiach w Polsce i za granicą.
 
Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie.
Data wydarzenia: 
04.10.2019
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Martą Sapałą

Marta Sapała - dziennikarka i felietonistka magazynu o podróżach "Voyage," w swojej najnowszej książce pt.: "Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków" spróbuje odpowiedzieć na pytanie: jak przeliczyć czas na pieniądze, pieniądze na przedmioty, przedmioty na relacje. Czy redukcjawe wszystkich tych dziedzinach daje swobodę, a może wręcz przeciwnie?
Data wydarzenia: 
27.11.2015
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Bożeną Aksamit połączone z promocją książki pt.: "Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku."

"Batory" - stał się jedną z największych legend pięknej, bezpowrotnie minionej epoki transatlantyków. Był pięknym olbrzymem: miał 160 metrów długości, prawie 22 szerokości, siedem pokladów, kabiny, jadalnie, sale dansingowe, wielką salę balową, czytelnię, trzy bary, basen, a nawet salę gimnastyczną z elektrycznym koniem i wielbłądem. Dekorowali go najwybitniejsi artyści, a pływali na nim - balując, romansując i wywołując skandale - pisarze, politycy, szpiedzy, milionerzy i malarze. Służył pod polską banderą 36 lat.

Data wydarzenia: 
18.03.2016
Udostępnij:
Więcej

"Krwią i blizną"

"Krwią i blizną" to niezwykła książka dotycząca dziejów Gdyni, Gdańska i Pomorza. Składa się z krótkich szkiców: jedne mają charakter gawędy, drugie są minireportażami, inne to krótkie eseje. Mimo tak zróżnicowanej formy, całość zachowuje spójność. Autorowi udało się poprzez bogactwo faktów i plejadę opisywanych postaci odtworzyć klimat okresu międzywojnia, wojny - m.in. bohaterstwa obrońców Kępy Oksywskiej, a także trudnej powojennej odbudowy. Książkę wzbogacają liczne mało znane materiały zdjęciowe.

Zapraszamy!

Data wydarzenia: 
07.07.2016
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Martą Abramowicz

"...Byle zakonnice nikomu nie opowiadają o swoim życiu. Nie występują w telewizji. Powiedzieć złe słowo na zakon, to stanąć samotnie przeciw Kościołowi. Nie mowią znajomym ani rodzinie, bo ludzie nic nie rozumieją. Dla ludzi świat jest prosty: odeszła, bo na pewno w jakimś księdzu się zakochala. W ciażę z biskupem zaszła..." (frag. "Zakonnice odchodzą po cichu" M. Abramowicz)
Data wydarzenia: 
18.11.2016
Udostępnij:
Więcej

Festiwal Sztuka Czytania >Reportaż< - PROGRAM

Sztuka pisania reportaży jest prawdziwym rzemiosłem i umiejętnością, które posiadają wybrani. Tradycja polskiego reportażu ma głębokie korzenie ale też od kilku lat możemy obserwować nową falę reportażystów, którzy z powodzeniem weszli na rynek wydawniczy. 

Data wydarzenia: 
23.11.2017
Udostępnij:
Więcej

Światła Małego Miasta

Światła Małego Miasta to projekt badawczo-reporterski, którego celem było zbadanie i opisanie życia codziennego w najmniejszych polskich miasteczkach, czyli takich, w których żyje mniej niż 20 tysięcy mieszkańców. Projekt prowadzi Instytut Reportażu i Polskie Towarzystwo Badaczy Rynku i Opinii przy wsparciu Orange i PBS. Z 704 miast poniżej 20 tysięcy mieszkańców wybraliśmy te, które są oddalone przynajmniej 80 kilometrów od najbliższego miasta wojewódzkiego i nie mają charakteru turystycznego ani innych specyficznych cech (np.

Data wydarzenia: 
09.12.2017
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - reportaż