Jesteś tutaj

powieść

AUDIOBOOK. Posłuchaj "Szklanek żydowskiej krwi"

audiobook filar slajder.png

Przez dziesięć wieczorów (podczas tegorocznych ferii zimowych), o godzinie 21:00 odbędzie się premiera dziesięciominutowego odcinka niezwykłej powieści, czytanej przez Dariusza Szymaniaka, aktora Teatru Miejskiego w Gdyni.
Tą powieścią jest oczywiście książka "Szklanki żydowskiej krwi" Dariusza Filara.

Premier będzie można słuchać na podkaście "Chodzę do biblioteki":

Data wydarzenia: 
15.01.2021
Udostępnij:
Więcej

„Szklanki żydowskiej krwi”. Ocalić ślady zniszczonej cywilizacji

Powieść „Szklanki żydowskiej krwi” Dariusza Filara, to wielowątkowa rodzinna saga, rozciągająca się na XX i XXI wiek, od I wojny światowej po współczesność. Na tle najważniejszych wydarzeń, składających się na polską historię, autor umieszcza bohaterów, którzy łączą w swoich genealogiach polskie i żydowskie pochodzenie. Skomplikowane i na wielorakie sposoby posplatane wątki tej historii opowiadane są z perspektywy żyjącego współcześnie młodego Polaka, który odkrywa ukryte prawdy narodowej i osobistej historii.

Data wydarzenia: 
15.12.2020
Udostępnij:
Więcej

Ewa Lenarczyk

Ewa Lenarczyk (z domu Borkowska) urodziła się w 1956 roku w Elblągu. Po maturze w 1975 roku przeniosła się do Gdańska. Po ukończeniu Medycznego Studium Zawodowego pracowała
w Szkole Podstawowej nr 5 na Zaspie jako higienistka szkolna. Następnie była zatrudniona
w Urzędzie Statystycznym i przez dziewięć lat zarządzała Halą Targową na Gdańskiej Zaspie. Blisko 15 lat mieszkała na kaszubskiej wsi, by ponownie przenieść się do Trójmiasta.

Data wydarzenia: 
08.06.2018
Udostępnij:
Więcej
Subskrybuj RSS - powieść