Jesteś tutaj

Spotkania

Slajdowisko podróżnicze – 12 000 km pieszo przez Ameryki

Zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie, na które pisarze dotrą do American Corner Gdańsk 14 października o godzinie 18:00 – pieszo. Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą nas – kończąc swoją pieszą wyprawę dookoła Polski. Na spotkaniu pokażą zdjęcia z poprzedniej pieszej podróży, którą opisali w nowej książce „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (Wydawnictwo Czarne, 2022). Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: m.in. National Geographic Traveler uznał ją za Podróż Roku 2020.
 
Data wydarzenia: 
14.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Grzegorzem Kwiatkowskim. Prowadzenie – Jakub Knera

Zapraszamy do American Corner Gdańsk 17 października o godzinie 17:00, gdzie Jakub Knera porozmawia z Grzegorzem Kwiatkowskim o jego amerykańskich doświadczeniach koncertowych, wydawniczych i literackich. Kwiatkowski jako członek zespołu Trupa Trupa od 2018 roku koncertuje w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia ich trasa koncertowa objęła kilkanaście miast na wschodnim i zachodnim wybrzeżu i zakończyła się wiosną tego roku. Zespół Trupa Trupa jest związany z wieloma wytwórniami muzycznymi w tym z amerykańską wytwórnią Lovitt Records i Sub Pop Records.
Data wydarzenia: 
17.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Afera Kryminalna 2022

Zapraszamy miłośników i miłośniczki powieści kryminalnych na festiwal Afera kryminalna 2022! 
 
Przez trzy dni – od 06.10. do 08.10. – będziemy spotykać się z pisarzami, brać udział w kryminalistycznych warsztatach, spacerować śladami zbrodni i świętować z Tajemniczym Autorem.
Data wydarzenia: 
08.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie z Maciejem Kraszewskim, scenarzystą filmu „Johnny”

O książce: Porywająca i wzruszająca opowieść o dwóch facetach z zupełnie różnych światów i o spotkaniu, które jednemu z nich ocaliło życie. Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje.

Data wydarzenia: 
04.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Movie

W zaledwie kilka miesięcy od światowej premiery „Drive My Car” stał się już filmowym fenomenem, który podbija świat. Trzy nagrody na Festiwalu w Cannes, w tym za najlepszy scenariusz, Złoty Glob dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, niemal pewny Oscar dla najlepszego filmu międzynarodowego oraz nominacja w głównej kategorii – to tylko kilka z wielu laurów, jakie ten poruszający, misterny dramat zdobył do tej pory.

Data wydarzenia: 
30.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Pawłem Radziszewskim

„Niepowinność” (2022) to opowieść o poszukiwaniu tożsamości w postapokaliptycznych realiach upadającego pegeeru. O Sewerynie, który chce być taki jak ojciec, Jacku, który chciałby być kimś zupełnie innym i Marzenie, która zawsze wie, co powinna robić, ale nie pomaga jej to być sobą. O tym, że dzieci są ciekawe świata, dopóki nie dowiedzą się czegoś, o czym wolałyby nie wiedzieć, bo wtedy stają się dorosłe.

Data wydarzenia: 
04.10.2022
Udostępnij:
Więcej

zaGRAJMY-maraton gier planszowych

10.10.2022 przypada DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH. 


Z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych na maraton gier w bibliotece. Do Waszej dyspozycji będzie ponad 50 tytułów planszówek. 
Ponadto będzie okazja do stworzenia  dużej gry z zadaniami dla dzieci. 
Zatem zapraszamy do wspólnej zabawy! 


Czekamy na WAS od godz.13.00 do 19.00

 

Data wydarzenia: 
10.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Promocja książki „Political Fiction. Romans ahistoryczny".

O książce:

„Tylko prawda jest ciekawa” – napisał jeden z największych dwudziestowiecznych pisarzy, Józef Mackiewicz. Stanisław Danielewicz idzie tropem tego stwierdzenia. Paradoksalnie, przybrał dla swej powieści formę fikcji politycznej, z atrakcyjnym wątkiem romansowym.

Data wydarzenia: 
29.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Viva Oliva! - święto dzielnicy

Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

Data wydarzenia: 
11.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Wieczór literacki z autorami książek nominowanymi do Pomorskiej Nagrody Literackiej

PNL_slajder.jpg

Wieczór literacki poprzedzający IV galę Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od Morza” jest spotkaniem z autorami książek nominowanych do nagrody. Spotkanie otwarte dla publiczności będzie okazją do poznania sylwetek autorów oraz ich dorobku. Rozmowa w formie panelu dyskusyjnego, której gospodarzem będzie dyrektor  Biblioteki Jarosław Zalesiński zostanie wzbogacona  w tym roku o lekturę krótkich fragmentów książek w wykonaniu aktorów Teatru Wybrzeże.

Data wydarzenia: 
13.10.2021
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Spotkania