Jesteś tutaj

Spotkania

Gala Wielkiego Maratonu Czytelniczego – fotogaleria

14 czerwca w Audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyły się trzy odsłony Wielkiego Maratonu Czytelniczego 2021/2022. 
 
„Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” o godzinie 9.00 nagradzaliśmy Laureatów, Finalistów i Wyróżnionych w XIII edycji konkursu dla klas 4-6 szkół podstawowych, łącznie 350 uczniów.

LINK: https://153.19.88.227/photo/share/?sid=eS7GHe
 
„W lustrze książki i Na literackim szlaku” –
Data wydarzenia: 
03.07.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim

Jan Nowicki – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz i poeta.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.7 października 1964 zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie. Na ekranie debiutował w 1963. Pozostał na PWST w Krakowie jako wykładowca, a w latach 1973–1974 prodziekan wydziału aktorskiego. 

Data wydarzenia: 
28.06.2022
Udostępnij:
Więcej

„Po jednej stronie” – projekt językowy dla obcokrajowców / Мовний проект для іноземців

Projekt „Po jednej stronie” - to wspólny projekt Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku i Urzędu Miejskiego w Gdańsku, którego celem jest pomoc cudzoziemcom mieszkającym w mieście, w tym działaczom opozycyjnym z Białorusi oraz uchodźcom z Ukrainy. Projekt zainteresuje również mieszkańców Gdańska, ponieważ jego goście będą opowiadać o obecnym życiu miasta i perspektywach, jakie się przed nim rysują. Regularne spotkania ludzi z różnych krajów i kultur pozwolą lepiej się zrozumieć.
Data wydarzenia: 
28.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Viva Oliva! - święto dzielnicy

Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

Data wydarzenia: 
11.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Wiktorią Bieżuńską

28 czerwca (wtorek) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z debiutantką Wiktorią Bieżuńska wokół książki „ Przechodząc przez próg, zagwiżdżę” (Wydawnictwo Cyranka) do Biblioteki pod Żółwiem.
 
Data wydarzenia: 
28.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Spotkanie autorskie z Jędrzejem Morawieckim

W niespokojnych czasach potrzebujemy rozmów z autorami, które opowiedzą nam o świecie. W piątek 20.05. o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Jędrzejem Morawieckim - reporterem i publicystą, doktorem habilitowanym nauk o kulturze i religii. Z autorem, o jego najnowszej książce zatytułowanej „Szuga. Krajobraz po imperium”, porozmawia Stasia Budzisz.
 
Data wydarzenia: 
20.05.2022
Udostępnij:
Więcej

Wieczór literacki z autorami książek nominowanymi do Pomorskiej Nagrody Literackiej

PNL_slajder.jpg

Wieczór literacki poprzedzający IV galę Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od Morza” jest spotkaniem z autorami książek nominowanych do nagrody. Spotkanie otwarte dla publiczności będzie okazją do poznania sylwetek autorów oraz ich dorobku. Rozmowa w formie panelu dyskusyjnego, której gospodarzem będzie dyrektor  Biblioteki Jarosław Zalesiński zostanie wzbogacona  w tym roku o lekturę krótkich fragmentów książek w wykonaniu aktorów Teatru Wybrzeże.

Data wydarzenia: 
13.10.2021
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Morenowa wkroczyła w XXI wiek

Biblioteka_Morenowa_otwarcie_7.12 (25).JPG

Po prawie pięciu miesiącach remontu, 8 grudnia o godzinie 11 otwarta zostanie Biblioteka Morenowa w Gdańsku. Pięcioosobowy zespół na czele z Joanną Wachowicz, kierowniczką placówki przyznaje, że już nie może się doczekać odwiedzin Czytelników.

Mikołajkowy prezent

Data wydarzenia: 
14.12.2020
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Spotkania