Jesteś tutaj

Projekcje

Viva Oliva! - święto dzielnicy

Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

Data wydarzenia: 
11.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Góry świata — spotkanie z Michałem Kochańczykiem

Ilustrując to zdjęciami i filmami, himalaista przedstawi najbardziej dramatyczne wydarzenia podczas swoich wypraw na himalajskie szczyty, a także z zimowej przeprawy przez Spitsbergen, z wejścia na Mt McKinley na Alasce, na andyjskie szczyty, z ekspedycji naukowo-eksploracyjnych na niezdobyte płaskowyże na Wyżynie Gujańskiej, z wejść na wulkany Wirunga i Margheritę w górach Ruwenzori w Afryce, z wyprawy na Kongur Shan.

Data wydarzenia: 
28.02.2023
Udostępnij:
Więcej

31. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Euroshorts 2022 Młodzi Filmowcy 28.11- 4.12.2022 GDAŃSK

Festiwal rozpocznie się w poniedziałek, 28 listopada o godz. 18.00 w Bibliotece pod Żółwiem, od premierowego wykonania na żywo piosenki „Pani Letnich Gwiazd” (Nyári éjek asszonya). Wystąpi Ringo Todorović, doskonały wokalista musicalowy, student Akademii Muzycznej w Gdańsku. Piosenka pochodzi z repertuaru węgierskiej supergwiazdy rocka, zespołu Omega. W 2022 roku przypada 60. rocznica powstania zespołu Omega.

Data wydarzenia: 
04.12.2022
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka Movie / Mówi o literaturze

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu „Córka” w reżyserii Maggie Gyllenhaal, która odbędzie się 25 listopada 2022 r. (piątek) o godz. 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

Data wydarzenia: 
25.11.2022
Udostępnij:
Więcej

Historia kamerą pisana spotkanie z Julianem Jaskólskim

Zapraszamy na spotkanie z Julianem Jaskólskim i prezentację filmów krótkometrażowych. Filmy powstały na przestrzeni lat 1957-2017 i są zapisem wydarzeń historycznych związanych z Gdańskiem  oraz utrwaleniem codziennego życia mieszkańców osiedli Wejhera, Żabianki, VII Dworu.

Kinomaniacy będą mieli niepowtarzalną okazję posłuchać i zobaczyć jak wyglądała praca kinooperatora przed powstawaniem wielkich multipleksów.

Data wydarzenia: 
22.11.2022
Udostępnij:
Więcej

GALA POMORSKIEJ NAGRODY LITERACKIEJ "WIATR OD MORZA"

Przypomnijmy, że nominacje do Pomorskiej Nagrody Literackiej zostały ogłoszone we wrześniu, a wśród nominowanych znaleźli się:

Literacka Książka Roku:

CÓRKA / DAUGHTER, Zbigniew Joachimiak, Fundacja Światło Literatury 2021

LĘKI NIEOSWOJONE - Bożena Ptak, SPP 2021

ODDAĆ ŻYCIE ZA POLSKĘ. SAMOBÓJSTWO ALTRUISTYCZNE W KULTURZE POLSKIEJ XIX WIEKU - Stefan Chwin, Tytuł 2021

ŚLEPA KUCHNIA. JEDZENIE I IDEOLOGIA W PRL, Monika Milewska, PIW 2021 

ŚWIATŁO W ZATOCE. WIERSZE GDAŃSKIE - Krystyna Lars, Tytuł 2021

Data wydarzenia: 
27.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Ciemna strona Wolnego Miasta. O życiu nocnym i przestępczym międzywojennego Gdańska i Sopotu

"Zapraszam na spotkanie z mroczną stroną Wolnego Miasta Gdańska – światem przemytników i porywaczy, nożowników, złodziei i fałszerzy, prostytucji oraz hazardu. Podczas wykładu przedstawię mało lub też wcale do tej pory nieznane fakty dotyczące świata przestępczego oraz życia nocnego międzywojennego Gdańska i Sopotu. Ta niecodzienna perspektywa praktycznie nie była dotąd podejmowana przez badaczy.

Data wydarzenia: 
17.11.2022
Udostępnij:
Więcej

Strony

Subskrybuj RSS - Projekcje