Jesteś tutaj

Muzyka

Spotkanie z Grzegorzem Kwiatkowskim. Prowadzenie – Jakub Knera

Zapraszamy do American Corner Gdańsk 17 października o godzinie 17:00, gdzie Jakub Knera porozmawia z Grzegorzem Kwiatkowskim o jego amerykańskich doświadczeniach koncertowych, wydawniczych i literackich. Kwiatkowski jako członek zespołu Trupa Trupa od 2018 roku koncertuje w Stanach Zjednoczonych. Ostatnia ich trasa koncertowa objęła kilkanaście miast na wschodnim i zachodnim wybrzeżu i zakończyła się wiosną tego roku. Zespół Trupa Trupa jest związany z wieloma wytwórniami muzycznymi w tym z amerykańską wytwórnią Lovitt Records i Sub Pop Records.
Data wydarzenia: 
17.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Viva Oliva! - święto dzielnicy

Już w najbliższą sobotę bierzemy udział w święcie dzielnicy Oliwa: Viva Oliva. Będziecie mogli spotkać nas na stoisku nr 25.

Szykujemy dla Was kącik czytelniczy z leżakami i dobrą lekturą. Dzieci zaprosimy do stolika malarskiego, aby popuściły wodze fantazji i stworzyły własną wersję psa na okładkę „Tality” Pawła Huellego. Będziemy również prowadzić sprzedaż wydawanych przez nas książek oraz tak lubianych przez Was gadżetów — toreb i kubków.

Data wydarzenia: 
11.06.2022
Udostępnij:
Więcej

Od historii rocka do alternatywnej historii Polski

Zapraszamy na spotkanie z Stanisławem Danielewiczem.

Autorem "Rockowiska Trójmiasta" i "Political fiction"a także wykładowcą Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Posłuchamy gawędy na temat: Od historii rocka do alternatywnej historii Polski.

Data wydarzenia: 
20.10.2022
Udostępnij:
Więcej

Narodowe Czytanie 2022 – „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza

Narodowe Czytanie 2022 to XI edycja akcji, której celem jest popularyzacja kanonu literatury polskiej. W 2012 roku zainicjował ją Prezydent RP Bronisława Komorowski wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.
 
W tym roku spotkamy się, aby wspólnie przeczytać również dzieło wieszcza. Tym razem będą to „Ballady i Romanse”, które miały premierę 200 lat temu w Wilnie. To wydarzenie zapoczątkowało romantyzm w Polsce.
 
Data wydarzenia: 
03.09.2022
Udostępnij:
Więcej

Biblioteka na 762. Jarmarku św. Dominika

Spotkajmy się w samym sercu Gdańska na Jarmarku św. Dominika!
 
W sobotę 23 lipca odbyło się huczne otwarcie 762. edycji najstarszej imprezy plenerowej w Europie. To wspaniała okazja, by zabawą promować miłość do literatury. Dla dzieci przygotowaliśmy dwa warsztaty. Z nami nauczycie się śpiewać oraz stworzycie własną wymarzoną bibliotekę. Cała rodziną możecie przyjść na widowisko związane z naszą całoroczną akcją „Gdańsk czyta – Talita”.
 
  Data wydarzenia: 
  13.08.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Oliwskie dni poezji

  Serdecznie zapraszamy na Oliwskie Dni Poezji, które odbędą się w dniach 28-31 maja 2022 r.
  Inauguracja i główne obchody będą miały miejsce 28-go maja w Parku Oliwskim zgodnie z poniższym planem:
   
  07:00 – Rozwieszanie „Poetyckiego prania” wzdłuż alejek Parku Oliwskiego
  11:15 – Otwarcie Oliwskich Dni Poezji
  Data wydarzenia: 
  28.05.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Charytatywny koncert chóru cerkiewnego

  Zapraszamy w najbliższy poniedziałek 4 kwietnia o godzinie 17:00 do Filii Naukowej przy ul. Obrońców Wybrzeża 2 na wyjątkowe wydarzenie – charytatywny koncert chóru cerkiewnego Prawosławnej Parafii św. Mikołaja w Gdańsku.
   
  Chór, pod przewodnictwem dyrygentki dr Anastazji Roszkowskiej, wystąpi w międzynarodowym składzie, którego filarem są osoby pochodzące z Ukrainy i Białorusi, a także z Polski czy nawet Gruzji. Utwory zostaną wykonane m.in. w języku cerkiewnosłowiańskim.
  Data wydarzenia: 
  04.04.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  „Słowa wsparcia” solidarnościowy wieczór muzyczno-poetycki dla Ukrainy

  1 kwietnia w Bibliotece pod Żółwiem organizujemy wieczór muzyczno-literacki w formie wsparcia dla Ukrainy, Ukrainek i Ukraińców. Będzie to również szansa na zapoznanie się z kulturą ukraińską.
  Wieczór poezji ukraińskiej, poprzedzą atrakcje dla dzieci od 4 roku życia. Zapraszamy maluchy wraz z rodzicami o godz. 14:00 na warsztaty plastyczne z elementami folkloru. Poprowadzą je Julia i Tatiana, artystki-plastyczki z Odessy. Podczas spotkania będzie można usłyszeć bajki ukraińskie w języku polskim i ukraińskim.
   
  Data wydarzenia: 
  01.04.2022
  Udostępnij:
  Więcej

  Strony

  Subskrybuj RSS - Muzyka