Jesteś tutaj

Złap lekturę na lato! Książka GO!

/
Data wydarzenia: 
03.07.2021

Złap lekturę na lato! Książka GO!

Rezerwujecie pierwszy weekend lipca na poszukiwanie książek w przestrzeni miasta! W dniach 3-4 lipca 2021r. zapraszamy do kolejną edycją gry miejskiej Książka GO!

Grafika jest rysunkiem. Na dole, na żółtawym tle (to plaża), narysowany jest biały koc. Na kocu leżą dwie osoby, ale widać tylko ich nogi i stopy. Na jednych stopach, na paznokciach jest czerwony lakier. Na łydkach drugiej postaci są widoczne włoski. Na kocu po lewej stronie na talerzu leży pokrojony arbuz. Po prawej stronie koca leżą dwie książki. Jedna jest otwarta. Na górze na morskim kolorze (to woda) są napisy: Gra miejska. Książka Go! 3-4 lipca 2021 roku. Złap lekturę na lato.

Znów wybraliśmy najtrudniejszą wersję zabawy i będziemy chować tytuły w całym Gdańsku.

3-4 lipca 2021r. upłynie pod hasłem: Złap lekturę na lato! A do znalezienia będzie 40 tytułów, w tym niektóre z autografami! Wkrótce opublikujemy pełną listę książek, a tymczasem, żeby narobić smaku, powiemy, że wśród nich znajdzie się najnowsza powieść Katarzyny Bondy,  „Talita” Pawła Huelle czy autobiografia Sebastiana Milii.

Wśród chowanych książek będą także tytuły dla dzieci i młodzieży, każdy więc znajdzie coś dla siebie.

Zasady zabawy są proste:
Tradycyjnie – w krótkich rymowankach będą znajdowały się wskazówki do lokalizacji, w których schowaliśmy wskazane tytuły.
Zagadki będziemy publikować punktualnie o 12:00 w sobotę i niedzielę podczas pierwszego weekendu lipca (3-4.07.2021r.) – na naszym profilu facebookowym w wydarzeniu (link do wydarzenia WiMBP na Facebooku) oraz kilka na Instagramie (link do profilu WiMBP na Instagramie). Rymowane zagadki będzie można także zobaczyć na naszej stronie www.

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod tym wydarzeniem zdjęcie książki, którą odnaleźli, razem z hasztagami: #ksiażkago # ksiazkago #chodzedobiblioteki  Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali znalazła swojego właściciela.

Naszą akcję wsparli już: Wydawnictwo Literatura, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Foksal oraz Dom Wydawniczy Rebis

Więcej szczegółów już wkrótce!

 

Data wydarzenia: 
03.07.2021
Udostępnij: