Jesteś tutaj

Znowu w akcji!

/
Data wydarzenia: 
31.12.2019

Znowu w akcji!

Zapraszamy dzieci do przyłączenia się do Klubu Zaczytanych Detektywów w nowej odsłonie.

31 października zakończyliśmy zapisy do naszego projektu Klub Zaczytanych Detektywów, który był dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Miło jest nam poinformować, że ruszają kolejne zapisy do Klubu! Zapraszamy więc dzieci, które uczęszczają do klas I-III szkoły podstawowej do naszej akcji.
Dzieci, które należą już do Klubu, ale nie zebrały wszystkich odznak, mogą kontynuować akcję na zasadach NOWEGO regulaminu.

Każdy Zaczytany Detektyw dostaje Zestaw Zaczytanego Detektywa: dedykowaną kartę do kultury, etui na odznaki i plansze do zbierania naklejek. Przy każdej wizycie w bibliotece i wypożyczeniu książki, mały czytelnik otrzymuje naklejkę, którą może przykleić na odpowiednią planszę. Jakie odznaki można dostać?

  • Inspektor Lekturka – za wypożyczenie lektur (odznaka dla dzieci uczęszczających do II lub III klasy)
  • SuperDetektyw – za wypożyczenie książek o tematyce detektywistycznej
  • Komisarz Komiksiarz – za wypożyczenie komiksów
  • Aspirant Bibliofil – za wypożyczenia książek innych niż wyżej wymienione
  • Sierżant Zawsze w Akcji – za udział w wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę.

Po uzbieraniu odpowiedniej ilości odznak (pierwszoklasiści – dwie odznaki, drugo- i trzecioklasiści- 3 odznaki) Zaczytany Detektyw otrzymuje specjalny notes. Natomiast dzieci, które uzbierają wszystkie odznaki, otrzymają Order Klubu Zaczytanego Detektywa oraz dyplom.

O szczegółach akcji można przeczytać w regulaminie.

Udział w akcji Klub Zaczytanych Detektywów jest darmowy. Aby założyć Kartę do Kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego.  Zestawy Zaczytanego Detektywa, wraz z Kartą do Kultury można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem). Do akcji mogą przystąpić dzieci, które są już czytelnikami WiMBP, jeśli spełniają warunki projektu.

Bądźcie na tropie dobrych książek i przyłączcie się do Klubu Zaczytanych Detektywów.
Przed zapisaniem dziecka do biblioteki, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem akcji oraz Regulaminem zapisu.