Jesteś tutaj

Zmysły Portugalii. Portugalia wierszem owiana.

/
Data wydarzenia: 
15.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Zmysły Portugalii. Portugalia wierszem owiana.

Doświadczanie i odkrywanie świata po polsku i portugalsku! Spotkanie z Katariną Lavmel o charakterze poetycko–muzycznym, ale przetykane ciekawostkami o Portugalii (przyroda, ocean, zwyczaje ludzi). Dodatkowo czeka nas pokaz fotografii Arturro Sobreiro. Za muzykę – improwizacje i aranżacje, z wątkami portugalskimi będzie odpowiedzialny Baalluu.

 

fot.Arturo Sobreiro

 

Katarina Lavmel – to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk–poetki, animatorki kultury, filologa języka polskiego. Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (2011), Szept i przestrzeń (2014), Anturaż (nowy trójjęzyczny tom wierszy z 2019 roku). Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: „Topos”, „Akant”, „Liry Dram”, „Poezja Dzisiaj”, „Angora”, „Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa”, „ Kontury”, „Powiat Słupski”. Uczestniczka festiwali literackich – polskich i międzynarodowych. Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku. Od niedawna w Portugalii, którą jest zafascynowana.

 

 

Baalluu – ­­­W muzyce najbardziej ceni możliwość improwizacji, jego ukochaną pasją są spotkania jam session. Wtedy tak naprawdę jest zupełnie wolny. Piosenki to już garnitur, dobrze w nim wyglądasz, ale możesz się czuć troszkę skrępowany. Związany ze Słupskiem,uczestnik kilkunastu spotkań poetycko-muzycznych.

Data wydarzenia: 
15.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: