Jesteś tutaj

Zbrodnia w Lesie Szpęgawskim 1939–1940. Spotkanie z Mateuszem Kubickim z IPN

/
Data wydarzenia: 
03.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Zbrodnia w Lesie Szpęgawskim 1939–1940. Spotkanie z Mateuszem Kubickim z IPN

Zapraszamy na spotkanie poświęcone jednemu z największych miejsc niemieckich zbrodni na Pomorzu Gdańskim, znajdującego się w niewielkiej odległości od Starogardu Gdańskiego - Lasu Szpęgawskiego. Prelekcja w ramach cyklu "Spotkania z historią".

Celem wystąpienia jest prezentacja jednego z największych miejsc niemieckich zbrodni na Pomorzu Gdańskim, znajdującego się w niewielkiej odległości od Starogardu Gdańskiego - Lasu Szpęgawskiego. Według oficjalnych, powojennych szacunków zginęło tam około 7 000 obywateli II RP. Referat ma na celu zbudowanie pełnego obrazu zbrodni, która nigdy nie została rozliczona.

Mateusz Kubicki – historyk, niemcoznawca, ekonomista. Pracownik Oddziałowego Biura Badań Historycznych IPN Oddział w Gdańsku. Doktorant na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Autor książki Kapitan ostatni opuszcza swój statek… Józef Władysław Bednarz (1879‒1939) oraz licznych artykułów na temat historii II wojny światowej i historii gospodarczej po 1945 r. Jego zainteresowania badawcze obejmują
II wojnę światową na Pomorzu Gdańskim i na Oceanie Spokojnym oraz historię gospodarczą  XX wieku.

Data wydarzenia: 
03.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Tagi: 
Udostępnij: