Jesteś tutaj

Zasłuchany Szekspir

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
21.03.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Zasłuchany Szekspir

Zapraszamy na koncert z okazji Światowego Dnia Poezji. Wystąpią: Jakub Borowczyk - śpiew, Krystian Sokołowski - klawesyn.

21 marca (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na koncert muzyki pochodzącej z epoki Szekspira, na którym usłyszymy staroangielskie pieśni bezpośrednio inspirowane jego twórczością, wykonywane na klawesynie. Wystąpią: Jakub Borowczyk - śpiew, Krystian Sokołowski - klawesyn. Słuchacze, dzięki zasłyszanej muzyce i recytowanym wierszom twórcy Hamleta, zostaną przeniesieni do epoki elżbietańskiej i czasów renesansu, gdzie po epoce wieków średnich, człowiek, jego osobiste odczuwanie i stosunek do świata był nowym natchnieniem dla sztuki. Koncert odbędzie się w ramach Światowego Dnia Poezji.

Krystian Sokołowski urodził się w 1992 roku w Kielcach, ukończył tam także Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Ludomira Różyckiego w klasach organów i klawesynu. Obecnie studiuje klawesyn na gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w klasie Pani prof. Małgorzaty Skotnickiej. Jego pajsą jest muzyka dawnych epok - renesansu oraz baroku, zajmuje się jej stylowym wykonawstwem na organach i klawesynie, solo i w zespole. Oprócz tego jego zamiłowaniem jest literatura.

Jakub Borowczyk urodził się w 1989 roku w Poznaniu. Ukończył tam także swoje pierwsze studia - muzykologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Obecnie studiuje na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku śpiew solowy w klasie prof. Piotra Kusiewicza. Od wielu lat fascynuje go muzyka baroku, szczególnie twórczość operowa J. F. Haendla. Oprócz tego bardzo chętnie sięga po repertuar renesansowy, np.: pieśni z poetyckimi tekstami wykonywane z akompaniamentem lutni na XVI-wiecznych dworach. 

Data wydarzenia: 
21.03.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: