Jesteś tutaj

Zapraszamy do "Konkursu jednego wiersza"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
18.08.2015

Zapraszamy do "Konkursu jednego wiersza"

W Gdańsku pojawiły się nowe skrzynki. Nie na listy jednak, ale na… poezję. Autorzy wierszy, pozostawionych w jednej z trzech poetyckich skrzynek, wezmą udział w konkursie Portu Literackiego. Na krótkie utwory poetyckie czekają skrzynki w Instytucie Kultury Miejskiej, w Pomorskim Centrum Informacji Turystycznej w Bramie Wyżynnej oraz w Bibliotece Manhattan w Centrum Handlowym Manhattan. Na zwycięzcę czeka m.in. zestaw książek i pobyt w hotelu SPA w Kołobrzegu.

Udział w konkursie może wziąć każdy. Należy zapisać swój wiersz na kartce, podpisać imieniem i nazwiskiem, zostawić go w jednej ze skrzynek poetyckich i 18 sierpnia o godzinie 17:30 przyjść do Miasteczka literackiego przy gdańskim Neptunie sprawdzić, czy wiersz zakwalifikował się do finału. Tematyka i forma wiersza jest dowolna. We wspomnianych wyżej lokalizacjach poetyckie skrzynki będą dostępne do 17 sierpnia, godziny 15.00, a na poetów „ostatniej chwili” będzie czekać specjalna skrzynka w Miasteczku literackim również w dniu finału konkursu.

Finałowe czytanie konkursowych wierszy odbędzie się 18 sierpnia o godzinie 18.00 w Miasteczku literackim na Długim Targu. Zwycięzcę wyłoni jury: Marta Podgórnik, Robert Honet i Jakobe Mansztajn. Na finalistów czekają upominki, a autor najlepszego wiersza zostanie nagrodzony książkami, tomikami poezji Europejskiego Poety Wolności, kosmetykami firmy Bielenda oraz pobytem dla 2 osób w Hotelu Leda SPA**** w Kołobrzegu.

http://www.europejskipoetawolnosci.pl/

Data wydarzenia: 
18.08.2015
Udostępnij: