Jesteś tutaj

Zakochaj się w bibliotece! Akcja walentynkowa

/
Data wydarzenia: 
28.02.2021

Zakochaj się w bibliotece! Akcja walentynkowa

Przyprowadź do biblioteki znajomą lub znajomego, którzy nie mają karty bibliotecznej, a otrzymacie po voucherze, który będziecie mogli wymienić na książki lub grę.

Beletrystyka, literatura piękna, poradniki popularno-naukowe, albumy. Książki nowe i te trochę starsze, a także gra „Mistrz bajek”. W sumie 400 prezentów dla tych wszystkich, którzy zdecydują się w lutym zakochać w bibliotece. Nagrodzimy także tych, którzy pomogą nam znaleźć osoby, które z niewiadomych dla nas względów, jeszcze nie mają Metropolitalnej Karty do Kultury, czyli karty bibliotecznej. 

Zakochaj_sie_w_bibliotece (4).JPG

Co trzeba zrobić?

- Zadanie jest proste – wyjaśnia Marcin Dybuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. - Wystarczy przyjść do jednej z filii z osobą nieposiadającą konta w bibliotece. Po założeniu przez nią karty, obie osoby dostaną po voucherze. Następnie będzie można go wymienić na książkę lub grę.

Zakochaj_sie_w_bibliotece (7).JPG

Z voucherem trzeba się zgłosić do audioteki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku przy Targu Rakowym 5/6. U pani bibliotekarki oddać voucher, a w zamian wybrać książkę, która się spodoba lub grę dla dzieci „Mistrz bajek”. Akcja walentynkowa trwa do końca lutego lub wyczerpania voucherów. Do połowy marca można wymienić voucher na książkę w Bibliotece Głównej.

TUTAJ ZNAJDUJE SIĘ REGULAMIN AKCJI

Zakochaj_sie_w_bibliotece (9).JPG

Cześć książek na naszą akcję podarowało Miasto Gdańsk. Zostały zakupione w ramach Gdańskiego Funduszu Wydawniczego, programu stworzonego jako odpowiedź na kryzys w branży księgarskiej, wywołany epidemią COVID-19. W audiotece na zdobywców voucherów będą czekały także maseczki z hashtagiem #gdanskczyta, hasłem, które promuje rozwój czytelnictwa wśród gdańszczanek i gdańszczan.

Zakochaj_sie_w_bibliotece (2).JPG

Ważna zmiana

Warto jednak podkreślić, że to nie jedyna niespodzianka przygotowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

- Od dłuższego czasu spotykaliśmy się z pytaniami dlaczego na jedną kartę można wypożyczyć tylko trzy książki – mówi Marcin Dybuk. – Dla tych wszystkich osób, które chciałyby, aby było ich więcej, mamy dobrą wiadomość. Od 15 lutego to już będzie pięć książek. 

Ponadto na wszystkich, którzy w najbliższych dniach wypożyczą książkę, czeka jeszcze jedna, mała niespodzianka. Przypinka „Chodzę do Biblioteki”. Tak więc nie pozostaje nic innego, jak się zakochać w bibliotece.

Zakochaj_sie_w_bibliotece (1).JPG