Jesteś tutaj

Zaczytane maluchy

/
Data wydarzenia: 
09.04.2018

Zaczytane maluchy

Pierwsza karta do kultury, paszport biblioteczny oraz książka napisana przez bibliotekarzy - to zestaw obowiązkowy dla każdego "zaczytanego malucha". 9 kwietnia rusza nowa akcja promująca czytelnictwo wśród najmłodszych.

"Zaczytane maluchy" to projekt organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, który dedykowany jest najmłodszym czytelnikom. Każdemu dziecku, które nie ukończyło 6. roku życia, przy pierwszych odwiedzinach w dowolnej filii biblioteki publicznej w Gdańsku wręczymy tzw. pakiet startowy.

Na pakiet składa się:

  • pierwsza dedykowana karta do kultury,
  • paszport biblioteczny,
  • siateczka na książki wypożyczane z biblioteki. 

W paszporcie czeka również na rozwiązanie mnóstwo zagadek i łamigłówek czytelniczych, a przy każdych kolejnych odwiedzinach, nasi najmłodsi czytelnicy, będą zbierać w paszporcie pieczątki. Przy piątej wizycie otrzymają nagrodę – książkę napisaną i narysowaną przez bibliotekarzy! Książka ta będzie prezentem od bibliotekarzy, a jednocześnie zaproszeniem do magicznego i niezwykłego świata literatury dziecięcej. Przy dziesiątej wizycie w bibliotece nasz „zaczytany maluch” otrzyma order czytelnika. Dla wszystkich dzieci, które zbiorą dziesięć pieczątek i odbiorą ordery przygotujemy galę zaczytanych maluchów. Zorganizujemy ją w styczniu 2019 r. i będzie ona corocznym świętem dla najmłodszych czytelników naszej biblioteki. 

Udział w akcji „Zaczytane maluchy” jest darmowy. Aby założyć kartę do kultury dziecku potrzebna będzie zgoda rodzica/opiekuna prawnego. Od 9 kwietnia (poniedziałek) pakiety startowe, wraz z kartą do kultury, będzie można odebrać w każdej filii WiMBP w Gdańsku (oprócz Filii Naukowej i Biblioteki pod Żółwiem). 

Zapraszamy na inaugurację akcji "Zaczytane maluchy" połączoną z obchodami Światowego Dnia Książki Dziecięcej, która odbędzie się 7 kwietnia (sobota) w Bibliotece Manhattan. 

zaczytane2.jpg

 

 

 

Data wydarzenia: 
09.04.2018
Udostępnij: