Jesteś tutaj

"Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu"

/
Data wydarzenia: 
19.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

"Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu"

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Romaniuk

Z miłości? To współczuję to opowieść o współczesnym Omanie. O kobietach i mężczyznach, którzy skrywają namiętności pod diszdaszami i abajami, a potajemnie korzystają z Tindera. O umowach przedślubnych, do których warto wpisać sumę, jaką dostanie żona za urodzenie każdego dziecka, a także obietnice finansowania przez męża studiów medycznych. O kraju, w którym kobiety wolą się zaszyć przed ślubem, żeby udawać dziewice. Jest to wreszcie reportaż o miejscu, w którym kontraktowe małżeństwa wciąż są codziennością, a zakochani wbrew woli rodziców mogą zwrócić się do sułtana Kabusa Ibn Sa'ida z prośbą o błogosławieństwo.
Agata Romaniuk z dużą wnikliwością i wrażliwością przygląda się ludziom, którymi rządzi wiekowy, bezdzietny i samotny sułtan. Jedyny taki władca w krajach Zatoki Perskiej.

Agata Romaniuk jest doktorem nauk społecznych i reporterką. Jest absolwentką Polskiej Szkoły Reportażu, inicjatorką projektu reportersko-badawczego Światła Młodego Miasta i współzałożycielką Grupy Reporterskiej Głośnej. Publikowała w Dużym Formacie i Piśmie.

Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska.

Data wydarzenia: 
19.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: