Jesteś tutaj

Wystawa "Kolorem usiane" Barbary Wojtanowskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
20.06.2015

Wystawa "Kolorem usiane" Barbary Wojtanowskiej

Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która potrwa od 25 czerwca.

Barbara Wojtanowska -

Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel. Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in. Niemcy, Kanada]. Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", "Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach", uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

Prace prezentowane na wystawie są malowane farbą olejną na płótnie bawełnianym. Technika to tzw. "żywa faktura", uzyskana poprzez nałożenie farby szpachelką.

Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.

Barbara Wojtanowska
 

Data wydarzenia: 
20.06.2015
Udostępnij: