Jesteś tutaj

Wspomnienia Marty Maklakiewicz

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
14.04.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Wspomnienia Marty Maklakiewicz

Podczas renowacji starego pianina Marta Maklakiewicz przypadkowo odnalazła w jego wnętrzu czarny notes. Jak się okazało – notes taty, Zdzisława. Moment ten stał się początkiem drogi, którą przeszła tropem znaleziska, śladami swego ojca, w miejsca ważne dla niego.

Opowieść Marty Maklakiewicz pokazuje bohatera ponad stu polskich filmów w intymnym i nie do końca różowym świetle. Książka odkrywa wiele rodzinnych tajemnic, bez pruderii opowiada o życiu w „baśniowym nastroju” suto zakrapianych imprez towarzyskich ówczesnej Warszawy. 

Podczas spotkania z Martą Maklakiewicz dowiemy się między innymi jakim ojcem był Zdzisław Maklakiewicz? Dlaczego pochodząc z rodziny utalentowanych muzyków, zdecydował się na własną drogę artystyczną i został aktorem? Dlaczego wolał film od teatru? Kto był jego aktorskim idolem i niedoścignionym mistrzem?
Ksiażka "Maklak. Oczami córki" to również historia wielkiego uczucia, jakim Maklakiewicza darzyła jego pierwsza żona, mama Marty, Renata – aktorka, malarka i poetka. Do końca życia wpajała córce miłość do ojca, wielkiego i wspaniałego człowieka. Choć ich małżeństwo nie wytrzymało próby czasu i charakterów, więź łącząca tę parę zdawała się trwać aż do tragicznej śmierci pani Renaty. I teraz znajduje swój obraz w książce ich córki. 

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 18:00, poprowadzi Ryszarda Wojciechowska. 

Data wydarzenia: 
14.04.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: