Jesteś tutaj

Wiosenne tradycje ludowe i zwyczaje na Ukrainie

/
Data wydarzenia: 
07.04.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
16.30

Wiosenne tradycje ludowe i zwyczaje na Ukrainie

Nie każdy wie, że święta Wielkanocy na Ukrainie mają miejsce… aż dwa razy w ciągu roku, a tradycje i kultura obchodzenia świąt jest zupełnie inna na wschodzie, w centrum i na zachodzie Ukrainy. Wielkanoc na Ukrainie jest więc różnorodna i być może dlatego jedyna w swoim rodzaju.

Kultura zza wschodniej granicy jest bardzo bogata. Wpływ na to mają ukształtowania na przestrzeni wieków oraz urozmaicenia etniczne, jakie występują na terenie tego kraju.

Ukraina ze względu na swoje zróżnicowanie etniczne wyróżnia się bogatą kulturą z wieloma archaicznymi elementami ukształtowanymi na przestrzeni wieków. W każdym narodzie obyczaje są nieodłącznym elementem kulturowym, niepisanymi regułami, którymi kierują się obywatele danego kraju w swoim życiu.

W teraźniejszym życiu granica pomiędzy starą kulturą a chrześcijańską jest już na tyle zatarta, że nie wiadomo które tradycje to tylko obrzędy, np. na ukraińskich wsiach malowane na niebiesko są ściany domów, co ma odstraszać muchy.

Na spotkaniu Pani Iryna opowie o swoim języku, zwyczajach, tradycjach i uroczystościach związanych z przebudzeniem przyrody ze snu zimowego. A także, jakie są przygotowania do jednego z największych świąt roku - Wielkanocy.

 

 

Data wydarzenia: 
07.04.2020
Godzina rozpoczęcia: 
16.30
Udostępnij: