Jesteś tutaj

Wideo stkaniepotkanie z Joanną Kołaczkowską i Dariuszem Kamysem z kabaretu Hrabi

/
Data wydarzenia: 
27.12.2020

Wideo stkaniepotkanie z Joanną Kołaczkowską i Dariuszem Kamysem z kabaretu Hrabi

Nietuzinkowe spotkanie z jednym z najbardziej popularnych kabaretów w Polsce. A właściwie z jego połową.

Spotkanie będzie można obejrzeć 23 grudnia 2020r. o godzinie 17:00 na naszym Kanale YouTube oraz na fanpage'u biblioteki na Facebooku.

Tymczasem zapraszamy na 5 literackich faktów o naszych gościach.

Spotkanie doofinansowano ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec

Joanna Kołaczkowska – aktorka kabaretowa i teatralna, autorka tekstów i prezenterka radiowa. W latach 1988–1989 występowała w kabarecie Drugi Garnitur, przez kolejne 10 lat była aktorką kabaretu Potem, z którego członkami stworzyła niezależną wytwórnię filmową A’Yoy. Od 2002 aktorka kabaretu Hrabi.

Dariusz Kamys - polski aktor kabaretowy i autor tekstów. Opiekun Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. W latach 80. kierownik klubu Gęba, w którym powołał do życia kabaret Potem. Od 2003 aktor kabaretu Hrabi. Twórca i reżyser improwizowanej serii kabaretowej Spadkobiercy.

Opis książki:

Kabaret HRABI i książka? Ulubieni komicy Polaków pierwszy raz w takiej formie, nie na scenie, a za kulisami. W opowieściach prywatnych i terapii grupowej. Własnymi słowami, więc nudno nie będzie. Błyskawice absurdu, sztormy inteligencji, burze pomysłów.

Przed Państwem książka „HRABI duszkiem tak”!

Oto Kabaret HRABI w całej krasie:


  • Aśka. Kobieta dynamit. Powalający urok i monstrualny zmysł komiczny.
  • Kamol. Studnia z pomysłami. Bez dna.
  • Bajer. W pewnych kręgach nazywany Małpoludem, ale jakoś wszystkie dziewczyny chcą go całować!
  • Lopez. Maestro, Dziubas, maskotka zespołu o przepięknych łydach!

Zjawisko kabaretowo-teatralne. Inteligentni, z ambicjami i w ogóle A’YoY. Ciągle o coś im chodzi, choć trzymają się z daleka od politycznej przewalanki. Godni spadkobiercy Kabaretu Potem i Kabaretu Starszych Panów. Nie mają żadnych wad, tylko waszki. Tak, że o.

Wyjątkowa książka o Hrabi - jednym z najpopularniejszych kabaretów ostatnich lat. Niepublikowane zdjęcia! Skecze! Anegdoty!

Czujecie to? Hrabicie?
Do czytania duszkiem!

„Najbardziej inteligentny, kulturalny i profesjonalny kabaret w kraju.”
Jan Englert

„Hrabi jest tylko jeden. Reszta kabaretów mogłaby spokojnie nosić takie nazwy, jak: „Półhrabi”, „Ćwierćhrabi”, czy „Daleko od Hrabi”.
W ogóle scena kabaretowa zawiera się dla mnie na osi: HRABI-POTEM-NIC.
Nie czytałem jeszcze tej książki. Można powiedzieć, że dawno nie czytałem czegoś tak dobrego.”
Maciej Stuhr

„W numerze 35 z roku 2019 „Wiadomości Świdnickie” zaanonsowały „Spotkanie Klubu Seniora na Osiedlu Młodych”. Ta wiadomość tylko po¬zornie nie ma żadnego związku z tym, co chcę tutaj napisać.
A chcę napisać, że kabaret Hrabi znam, cenię, szanuję i uwielbiam. I z przyjemnością myślę o niedalekiej przyszłości, kiedy to będziemy się spotykać w Klubie Seniora Kabaretowego, żeby śpiewać piosenki z czasów naszej artystycznej młodości.
Tylko wolniej.”
Artur Andrus

 

Opis pochodzi od Wydawcy: Wydawnictwo Znak