Jesteś tutaj

Wideo spotkanie z Anną Dziewit Meller

Wideo spotkanie z Anną Dziewit Meller

Zapraszamy na wideo spotkanie z pisarką, dziennikarką, autorką książek dla dzieci, a także wokalistką i gitarzystką rockową Anna Dziewit Meller, poświęcone najnowszejksiążce "Od jednego Lucypera”, wydanej przez Wydawnictwo Literackie, której premiera miała miejsce w połowie lipca 2020.

anna_dziewit_slider.png

"Od jednego Lucypera” to opowieść o historii małej, wielkiej i tej niesłusznie pomijanej. Powieść o rodzinie, Śląsku i kobietach.

Śląsk, schyłek lat czterdziestych XX wieku. W chorzowskich zakładach azotowych trwa mordercza walka o realizację planu trzyletniego. W wysiłkach o przyszłość swoją i ludowej ojczyzny nie ustaje Marijka, marząca o tym, by zostać przodownicą pracy. Na jej oczach formuje się nowy świat, w którym postawna dzioucha upatruje szans na awans społeczny, wyrwanie się spod kurateli matki i szczęście u boku ukochanego Alojza. I wszystko wskazuje, że powinno się udać. Do czasu.
Źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

Spotkanie zostało zrealizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku we współpracy z Dyskusyjnymi Klubami Książki w ramach akcji #gdanskczyta.

Rozmowę poprowadziła Hanna Łozowska.

Data wydarzenia: 
09.09.2020
Udostępnij: