Jesteś tutaj

Warsztaty twórczego pisania z Barbarą Piórkowską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
11.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Warsztaty twórczego pisania z Barbarą Piórkowską

Tworzenie zdań to tak użyteczna umiejętność, że aż się chce się wiedzieć, jak to robić! Zajęcia z kreatywnego pisania przydadzą się, jeśli macie w planie stworzenie bloga, książki, tomiku poetyckiego, będą użyteczne przy prowadzeniu dziennika czy opisywaniu wrażeń z podróży - albo nawet, gdy chcecie coś opublikować na Facebooku.

Zaczyna się właśnie jesień - a my możemy zacząć nowy tekst!

Na warsztat zapraszam osoby zarówno które dopiero startują z tematem kompozycji liter :), jak i zaawansowane, chcące rozwinąć swoją pasję. Nie trzeba jednak zbyt wiele wiedzieć na temat przelewania słów na papier, bo przede wszystkim będziemy eksperymentować! Tym razem nie musimy też wstawiać przecinków do tekstu poprawność jest ważna, ale gdy skupiamy się na procesie powstawania tekstu, trudno myśleć o sztywnych ramach :)

Podczas trzygodzinnej pracy wykonamy kilka ćwiczeń, poznamy techniczne patenty na dobre pisanie, rozluźnimy się i otworzymy na kreat ywność, pokonamy blokady twórcze i zbierzemy pomysły na własne teksty. Te zajęcia mogą być i dobrym wstępem do stworzenia jakieś większej formy prozatorskiej, poetyckiej czy dramatycznej, i poskutkować także pomysłami na posty i statusy w mediach społeczno ściowych. Pisanie jest radością i przyda się wszędzie! Serdecznie zapraszam, chętnie podzielę się moim wieloletnim doświadczeniem :)

Barbara Piórkowska

Wiek uczestników/uczestniczek: od 15 do 19 lat
Czas trwania: 3 godz.

Zgłoszenia na adres: magda_litwin@wbpg.org.pl

Warsztaty finansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

     


Barbara Piórkowska

pisarka, poetka, krytyczka literacka, performerka. Autorka powieści „Szklanka na pająki” (2010/2018) i prozy „Utkanki” (2014), czterech tomów poetyckich, w tym ostatniego pt. „Syberia” (2016), audiobooka poetyckiego, tekstów do piosenek (płyta „Piórko” Natalii Grzebały); współtwórczyni spektakli poetyckich. Wiele lat uczyła w pracowni kreacji literackich i blogów w Pałacu Młodzieży w Gdańsku, trenerka warsztatów twórczego pisania m.in. na ogólnopolskim festiwalu rozwojowym dla kobiet Progressteron. Tłumaczona na język angielski, rosyjski i litewski. Nominowana do Nagrody Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury „Splendor Gedanensis” za rok 2010. Laureatka Nagrody Gdańskich Bibliotekarzy „Pro Libro Legendo” za rok 2010.

https://www.facebook.com/Barbara-Piórkowska-pisarka-315937648463298/
https://www.facebook.com/szklankanapajaki/

Data wydarzenia: 
11.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: