Jesteś tutaj

Warsztaty dla Seniorów i Seniorek - reedycja

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.11.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
10.15

Warsztaty dla Seniorów i Seniorek - reedycja

Kursy komputerowe od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Dlatego też Stowarzyszenie Arteria, Instytut Kultury Miejskiej oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zapraszają seniorki i seniorów na kolejną i - niestety - ostatnią już edycję kursów obsługi komputera w 2015 roku.

 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów” i skierowane są przede wszystkim dla osób, które zawodowo związane były ze Stocznią Gdańską (mają one pierwszeństwo w rekrutacji). Umiejętności zdobyte w trakcie kursów będą wykorzystywane przy tworzeniu cyfrowego archiwum Stoczni. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Dzięki współpracy z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku kursy będą odbywać się w dwóch filiach biblioteki: na Przymorzu oraz na Niedźwiedniku.

Cykl spotkań z komputerami, podczas którego będzie możliwość zapoznania się z możliwościami, jakie kryje w sobie Internet i przekonania się, że korzystanie z komputera wcale nie jest trudne i bardzo ułatwia życie. Poziom umiejętności uczestniczek i uczestników zostanie zweryfikowany na pierwszych zajęciach. Na warsztatach mile widziane są osoby z własnymi laptopami, choć zapewniamy także sprzęt komputerowy. Nasz program kierujemy przede wszystkim do byłych pracownic i pracowników Stoczni Gdańskiej oraz osób zainteresowanych tą tematyką.

Zapisy: stoczniajestkobieta@gmail.com lub pod numerem: 517 208 430 (Marta Tymińska) albo 518 17 17 70

Filia Naukowa, ul. Obrońców Wybrzeża 2, 80-398 Gdańsk Przymorze
Kurs komputerowy - podstawowy 

grupa 1 (kontynuacja)
poniedziałek 9:00-10:00 
grupa 2 (nowa grupa)
poniedziałek od 10:15-11:15
prowadzenie: Beata Wołkanowska 
Liczba miejsc: 7 
Daty (5 spotkań): 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, 14.12

Filia 62, ul. Podkarpacka 1, 80-292 Gdańsk Niedźwiednik
Kurs komputerowy - podstawowy i zaawansowany: 

grupa 1 (kontynuacja) 
wtorek 14:00-15:00
grupa 2 (nowa grupa) 
wtorek 15:15-16:15
prowadzenie: Beata Wołkanowska
Liczba miejsc: 9 
Daty (5 spotkań): 17.11, 24.11, 1.12, 8.12, 15.12

Beata Wołkanowska – wcześniej nauczycielka z pasją i motywatorka dla wszystkich małych zdobywców świata wiedzy. Obecnie trenerka rozwoju osobistego, coach, Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans, pomysłodawczyni i właścicielka „50 Alei – Twórczego Aktywnego Klubu 50plus” i nie tylko. Otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska za kreatywność i najlepszą inicjatywę dla Seniorów 2014.

Marta Tymińska – doktorantka na Filologicznych Studiach Doktoranckich Uniwersytetu Gdańskiego, naukowo bada gry komputerowe, a w projekcie „Stocznia jest kobietą” koordynuje działania multimedialne, wielbicielka nowych mediów i urządzeń mobilnych.

Celem projektu „Stocznia jest kobieta – projekt seniorek i seniorów” jest aktywizacja pomorskich seniorek i seniorów na gruncie społecznym i cyfrowym między innymi poprzez serie warsztatów. Podczas projektu rejestrowane są historie dawnych pracownic i pracowników oraz osób związanych ze Stocznią Gdańską dotyczące pracy kobiet w tym zakładzie. Archiwizowane są fotografie i dokumenty. Do końca września 2015 roku można zwiedzać tereny postoczniowe z przewodniczkami i przewodnikami, wśród których znajdują się była pracownica i były pracownik Stoczni. Rezultatami projektu tworzonego dla i wspólnie z seniorkami i seniorami będą także: aplikacja mobilna, słuchowiska, publikacja oraz archiwum cyfrowe.


Zapraszają:

Organizator: Stowarzyszenie Arteria
Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska), Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia), Oslo and Akershus University College (Norwegia)
Współpraca: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Metropolitanka
Projekt „Stocznia jest kobietą - projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Data wydarzenia: 
16.11.2015
Godzina rozpoczęcia: 
10.15
Udostępnij: