Jesteś tutaj

W uniesieniu - wystawa Anny Jakubowskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.06.2019

W uniesieniu - wystawa Anny Jakubowskiej

Zapraszamy na wystawę zdjęć Anny Jakubowskiej. Wystawę będzie można oglądać od 5 do 28 czerwca.

Od autorki:

Wystawa jest kontynuacją moich zainteresowań krajobrazowych znanych z wystaw indywidualnych: „Pola malowane”, „Pola malowane II”, „Pola malowane III”, oraz „Pola malowane – Za miedzą” realizowanych w latach 2011-2017. Tym razem postanowiłam zaprezentować swoje prace związane z fotografią pól i łąk wykonanych wyłącznie z motolotni.

Tytuł „W uniesieniu”  odnosi się nie tylko do fotografii z lotu ptaka ale także do stanu mojego ducha kiedy odrywam się od ziemi. Wtedy lepiej ją widzę…

  Zdjęcia zostały wykonane w Województwie Świętokrzyskim w dolinie rzeki Nidy.

ANNA JAKUBOWSKA - fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w 155  międzynarodowych oraz ogólnopolskich wystawach pokonkursowych, zdobyła 83 nagrody, medale i wyróżnienia. Wystawiała też swoje prace na 35 wystawach zbiorowych przede wszystkim  z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym,  którego jestem członkiem od  2010 r.

W ciągu ostatnich 8 lat zrealizowała 13 wystaw indywidualnych prezentowanych na 35 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu, Bytowie i Jastrzębiu Zdroju. 

 Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny „Cmentarze Pomorza”, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem „Rdza”, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na realizację wystawy „Pola malowane – Za miedzą”.

 

Wystawa będzie od 5 do 28 czerwca.

Data wydarzenia: 
28.06.2019
Tagi: 
Udostępnij: