Jesteś tutaj

"W garnku kultury" - spotkanie z Michałem Rauszerem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
18.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

"W garnku kultury" - spotkanie z Michałem Rauszerem

Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu "W Garnku Kultury. Spotkania z Wydawnictwem Naukowym Katedra". Bohaterem spotkania będzie etnograf i kulturoznawca - Michał Rauszer, współredaktor książki „Zwodnicze imaginarium”.

Zwodnicze imaginarium. Antropologia neoliberalizmu. Pod redakcją Wojciecha J. Burszty, Michała Rauszera, Piotra Jezierskiego.

„Książka jest zbiorem artykułów badaczy zajmujących się problematyką neoliberalizmu w kontekście przemian społeczno-kulturowych. Ukazuje ona ów fenomen przez pryzmat tzw. antropologii neoliberalizmu – subdyscypliny, która dynamicznie rozwija się w krajach zachodniego świata, zaś w Polsce jest zupełnie nieznana. Tym samym tom pod redakcją Burszty, Jezierskiego i Rauszera wypełnia tę pustkę. Czytelnik znajdzie w nim przykłady konkretnych badań kulturowych (etnologicznych, kulturoznawczych, socjologicznych, filozoficznych) prowadzonych w różnych kontekstach tematycznych i odnoszących się do różnych przykładów ze świata. Teksty składające się na recenzowany zbiór wzajemnie się uzupełniają, a refleksja teoretyczna koresponduje z metodologicznymi ustaleniami współautorów. Przez to antropologia neoliberalizmu profilowana przez redaktorów tomu jest subdyscypliną poważną (trafnie i przenikliwie diagnozującą otaczającą rzeczywistość), która w znacznym stopniu przyczynia się do budowania esencjonalnego myślenia o kapitalizmie w naukach społecznych i humanistycznych”.

prof. Adam Pomieciński

Michał Rauszer – etnograf i kulturoznawca. Aktualnie pracuje w nstytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz pisze pracę doktorską w Instytucie Kulturoznawstwa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Zajmuje się badaniami nad konstruowaniem tożsamości kulturowej, kulturową historią buntu oraz historią teorii krytycznej. Wielbiciel rock'n'rolla i kina popularnego z lat osiemdziesiątych. Autor książki „Homo frajer”.

Zwodnicze_resize.jpg

 

Data wydarzenia: 
18.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: