Jesteś tutaj

Violette

/
Data wydarzenia: 
06.12.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Violette

Projekcja filmu w reż. Martina Provosta w ramach projektu Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze + debata po pokazie filmu prowadzona przez Monikę Bokiniec.

Filmowy portret francuskiej pisarki Violette Leduc - od momentu gdy zachęcona przez męża zaczyna pisać, poprzez lata naznaczone brakiem sukcesu i chorobą, aż do wydania kultowego Bękarta (1964 r.). Przyjaźń z Simone de Beauvoir, jednej z pionierek współczesnego feminizmu i autorki słynnej Drugiej płci (1949 r.) stanie się najważniejszą relacją w życiu Leduc. 

Debatę poprowadzi Monika Bokiniec, filozofka, socjolożka, tłumaczka. Zawodowo związana z Uniwersytetem Gdańskim, wieloletnia współredaktorka czasopisma poświęconego kulturze audiowizualnej „Panoptikum: Film- Media- Sztuka”, członkini redakcji międzynarodowego czasopisma naukowego  oświęconego estetyce i teorii sztuki „Estetika: The Central European Journal of Aesthetics”. Bada estetyczne, moralne i społeczne światy mediów audiowizualnych i humoru, kulturę filmową oraz wątki kobiece w teorii, sztuce i praktykach społecznych.

 

Partnerem projektu jest Aurora Films

 

Ograniczona ilość miejsc!

 

 

Data wydarzenia: 
06.12.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: