Jesteś tutaj

"Uwielbiam żyć" - spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.06.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

"Uwielbiam żyć" - spotkanie z księdzem Janem Kaczkowskim

Spotkanie autorskie z ks. Janem Kaczkowskim i promocja jego najnowszej książki "Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość." Prowadzenie: dziennikarka Ryszarda Wojciechowska. Niepowtarzalna okazja poznania niezwykłego człowieka, który mimo ciężkiej choroby cały swój czas poświęca innym.

Ks. Jan Kaczkowski - jest założycielem i prezesem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a także doktorem teologii moralnej, bioetykiem i vlogerem. Prowadzi wykłady i warsztaty z tematyki hospicyjnej. Jest także organizatorem warsztatów z komunikacji i etyki w medycynie dla studentów medycyny prawa.
Od lat z wielkim zaangażowaniem pomaga innym, mimo że sam zmaga się z chorobą - trzy lata temu lekarze zdiagnozowali u niego glejka mózgu. Za swoją pełną poświęcenia pracę otrzymał wiele nagród i wyróżnień, m.in. odebrał w Krakowie Medal św. Jerzego "za walkę zesmokiem nieczułości".
Jak sam mówi, w codziennej działalności przyświeca mu zasada: "Jeśli przestaniesz wstawać w nocy do umierających, to spadaj".
Jego wypowiedzi niekiedy wzbudzają kontrowersję, ale na pewno warte są przemyślenia:
"Powiedziałem też i powtórzę jeszcze raz: my chrześcijanie nie mamy monopolu na dobro."
"Płakanie jest bardzo męskie."
"Katlicyzm to jest sport dla wymagających."
"Dla mnie większą wartością jest krócej i intensywniej żyć niż żyć nieco dłużej i bez pożytku, a właściwie bez nadziei i egoistycznie."
Zapraszamy!
 

Data wydarzenia: 
09.06.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: