Jesteś tutaj

Urodziny Biblioteki Kokoszki

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
01.09.2015

Urodziny Biblioteki Kokoszki

Nasza biblioteka rok temu rozpoczęła swoją działalność, pora więc uczcić pierwsze urodziny! Będą konkursy, zabawy i pokazy wydruku 3 D, a 17 września odwiedzi nas gość specjalny- Tomasz Raczek. Przyłączcie się do zabawy i świętujcie razem z nami!

I URODZINY BIBLIOTEKI KOKOSZKI

Rok temu, dokładnie 1 września 2014 r. otwarta została pierwsza za Obwodnicą Trójmiasta biblioteka publiczna - Filia nr 71 Wojewódzkiej  i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada Korzeniowskiego. Od tego czasu zapisało się do nas: 1508 czytelników w pierwszych czterech miesiącach funkcjonowania, a ponad 2000 do końca sierpnia roku bieżącego. Blisko 3140 osób uczestniczyło w różnorodnych imprezach kulturalno-edukacyjnych organizowanych przez Bibliotekę Kokoszki.
 

Zapraszamy do udziału w obchodach pierwszej rocznicy od 1-18 września.
W programie:

1. "Ruch kolorów"- gra zręcznościowa rozwijająca szybkie myślenie, refleks i sprawność fizyczną. Świetna zabawa dla najmłodszych! Czekamy w każdy piątek w godzinach 16:00-17:00 na dzieci 6-8 letnie wraz z opiekunami. Dodatkowa atrakcja dla chętnych - malowanie twarzy!
2. W każdy wtorek losowo wybrani czytelnicy otrzymają: słodkie niespodzianki i prezenty w postaci książek, a najmłodsi okazjonalne broszki.
3. Pokazy wydruku przestrzennego.
W środy w godz.11:00-13:00 będzie można zobaczyć, znajdującą się na wyposażeniu biblioteki, drukarkę 3 D podczas pracy. Ponadto każda osoba, która przyniesie swój projekt (warunek: format STL, czas wydruku do 40 minut), otrzyma w prezencie gotowy model.
Prosimy o zgłoszenia telefoniczne (58 500-00-86).
4. Wśród mieszkańców i klientów F.71 przeprowadzona zostanie ankieta mająca na celu zebranie opinii o bibliotece. Kwestionariusz będzie dostępny w godzinach pracy Filii oraz w pobliżu sklepu Netto przy ulicy Kalinowej 3 w Gdańsku, w każdy poniedziałek od  godz.14:00 do 15:30.
5. Gra Kokoszka
Na stronie internetowej www.bibliotekakokoszki.pl co tydzień będzie się pojawiało zadanie do rozwiązania związane z książką, pisarzem, biblioteką i kurą. Wygrają 3 osoby, które jako pierwsze w dniu 17.09.2015 prześlą e-mail z prawidłowymi odpowiedziami na adres: bibliotekakokoszki@wbpg.org.pl. Rozwiązanie i wyniki 18 września na stronie internetowej.
6. „Czego życzę mojej bibliotece?”
Czekamy na wpisy, rysunki, wiersze i fraszki, które zechcecie umieścić w kronice Biblioteki Kokoszki dostępnej od poniedziałku do soboty w godzinach udostępniania.
7. Chętni uczniowie pierwszych klas Pozytywnej Szkoły Podstawowej w drugim tygodniu września zostaną pasowani na „Przyjaciela Biblioteki Kokoszki”.
8. Uwieńczeniem obchodów będzie spotkanie autorskie z Tomaszem Raczkiem, 17 września o godzinie 18:00.

 

                                                                                                    Serdecznie zapraszamy

                                                                                                     Odwiedzajcie nas :)

Data wydarzenia: 
01.09.2015
Udostępnij: