Jesteś tutaj

Uroda kwiatów i chwastów - wernisaż wystawy

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.03.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Uroda kwiatów i chwastów - wernisaż wystawy

Zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Ireny Nowosz-Arkuszewskiej. Wystawę będzie można oglądać od 6 do 29 marca 2019 roku.

Irena Nowosz-Arkuszewska - ukończyła Politechnikę Gdańską, gdzie kontynuowała karierę naukową jako nauczyciel akademicki. Inspiracją do tworzenia własnych prac i zajęcia się malarstwem był artysta malarz Frank Clark, który  zapewnia, że malowanie obrazów jest proste i każdy może malować.

Od połowy 2007 r do połowy 2011 r. uczestniczyła  w warsztatach plastycznych na Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Niektóre prace z tego okresu były prezentowane w opracowanych kalendarzach i na wystawach zbiorowych na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Dworku Sierakowskich.  Artystka zafascynowała się techniką tzw. PanPasteli, które - jak się okazało - w zasadniczy sposób wpłynęły na jej dalsze prace.  Technikę tę próbuje również łączyć z innymi technikami malarskimi, takimi jak pastele klasyczne,  akwarele, tusz, tusz akrylowy i pasta akrylowa strukturyzująca. Prace namalowane od grudnia 2011 r. były prezentowane na siedmiu wystawach indywidualnych, które odbyły się w okresie od sierpnia 2012 do 20 lipca 2017 r.

Data wydarzenia: 
06.03.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: