Jesteś tutaj

Twarze domów - Anna Jakubowska

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
06.07.2018

Twarze domów - Anna Jakubowska

Wystawa TWARZE DOMÓW prezentowana była po raz pierwszy w 2011 roku w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Prace zostały wykonane w czasie podróży po Polsce i Europie. Przedstawiając budynki i ich fragmenty starałam się skupić na ich dekoracyjnej fasadowości ukrywającej ludzką egzystencję - Anna Jakubowska. Wystawę można oglądać do 4.09.2018 r.

ANNA JAKUBOWSKA

fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w 145 ogólnopolskich oraz międzynarodowych wystawach pokonkursowych, zdobyła 79 nagród, medali i wyróżnień. Wystawiała też swoje prace na 30 wystawach zbiorowych przede wszystkim  z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym,  którego jest członkiem od  2010 r.

 W ciągu ostatnich 7 lat zrealizowała  13 wystaw indywidualnych prezentowanych na 32 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu i Jastrzębiu Zdroju. 

Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na realizację wystawy POLA MALOWANE-ZA MIEDZĄ.

 

WWW.annajakubowska.com

Data wydarzenia: 
06.07.2018
Udostępnij: