Jesteś tutaj

Twarze domów

/
Data wydarzenia: 
31.03.2018

Twarze domów

Wystawa Anny Jakubowskiej prezentowana była po raz pierwszy w 2011 roku w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Prace zostały wykonane w czasie podróży po Polsce i Europie. Przedstawione budynki kryją w sobie ludzką egzystencję. Wystawę można oglądać do końca marca.

ANNA JAKUBOWSKA

Fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w 140 ogólnopolskich oraz międzynarodowych wystawach pokonkursowych, zdobyła 75 nagród, medali i wyróżnień. Wystawiała też swoje prace na 34 wystawach zbiorowych przede wszystkim  z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym,  którego jest członkiem od  2010 r.

 W ciągu ostatnich 7 lat zrealizowała  12 wystaw indywidualnych prezentowanych na 30 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu i Jastrzębiu Zdroju. 

Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na realizację wystawy POLA MALOWANE-ZA MIEDZĄ.

 

www.annajakubowska.com

Data wydarzenia: 
31.03.2018
Udostępnij: