Jesteś tutaj

Trzy bieguny. Spotkanie z Leszkiem Cichym i Markiem Kamińskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.12.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Trzy bieguny. Spotkanie z Leszkiem Cichym i Markiem Kamińskim

Takiego duetu jeszcze nie było! Leszek Cichy, himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Everestu i Marek Kamiński, ekstremalny polarnik będą opowiadać o przygodach na granicy życia i śmierci, ryzyku, adrenalinie i o wyczynach, których nikt już nie powtórzy.

Trzy bieguny – wspólna książka Leszka Cichego i Marka Kamińskiego, spisana przez dziennikarkę, Julię Hamerę.

To opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni.

Takiej wiedzy o Leszku i Marku nam brakowało. Odkrywają swoje drogi na szczyt i choć ich pasje trochę się różnią, łączą je podobne emocje. Dziś dopiero poznaję, jak Leszek trafił na ścieżkę górską, mimo że znamy sie jak „łyse konie”!

Krzysztof Wielicki

To opowieść o marzeniach i poszukiwaniach: celu w życiu, szczęścia, sensu, siebie... Bohaterowie szczerze dzielą się z nami czymś bardzo osobistym. Ta książka wciąga już od pierwszych stron. Bardzo Wam ją polecam.

Kinga Baranowska
(himalaistka, zdobywczyni 9 ośmiotysięczników)

Leszek Cichy to jeden z pierwszych polskich Himalaistów. Brał udział w najważniejszych i pionierskich wyprawach, był świadkiem i uczestnikiem polskiego podboju Himalajów w złotej erze polskiego himalaizmu. Wspinał się  m.in. z Wandą Rutkiewicz, Krzysztofem Wielickim.  W 1980 jako pierwszy człowiek (wraz z Krzysztofem Wielickim) stanął zimą na najwyższym szczycie świata – Mount Evereście.

Marek Kamiński, podróżnik, zdobywca, eksplorer. Samotnie zdobył biegu południowy. Jako pierwszy człowiek zdobył dwa bieguny w ciągu jednego roku. W książce wspomina niezwykłe wyprawy, trudną młodość i  moment, w którym podjął decyzję o zostaniu podróżnikiem.

Jako pierwsi szli tam, gdzie nie był nikt inni. Niezwykła opowieść polskich zdobywców.  

Po siedmiu i pół godzinie wspinaczki stoimy na szczycie. Padamy sobie w ramiona i siadamy. Nie od razu łączymy się z bazą, przez moment trzymamy kolegów w napięciu.
(fragment książki)

Data wydarzenia: 
10.12.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: