Jesteś tutaj

Transgresje poetycko-muzyczne

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.06.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Transgresje poetycko-muzyczne

Zapraszamy na spotkanie z poetkami Diti Ronen i Krystyną Lenkowską oraz koncert Waldemara Lenkowskiego, który na co dzień wykonuje wiersze Stanisława Dłuskiego i Krystyny Lenkowskiej do własnej muzyki, jak również autorskie wersje utworów Boba Dylana.

13 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie muzyczno - poetyckie z Diti Ronen, Krystyną Lenkowską i Waldemarem Lenkowskim. Rozmowa o poezji - polskiej i izraelskiej - stanie się okazją do przekroczenia granic państwowych i kulturowych, jak również przyczynkiem do poszukiwania wspólnej tożsamości i doświadczeń. Spotkanie poprowadzi Tomasz Snarski.

Diti Ronen - izraelska poetka, opublikowała sześć książek poetyckich oraz wiele tekstów prozatorskich. Jej wiersze w przekładach ukazały się na świecie w wielu pismach i antologiach literackich. Otrzymała trzy międzynarodowe nagrody poetyckie, między innymi w Ukrainie i Macedonii oraz wiele izraelskich nagród i stypendiów. Jest wykładowczynią na uczelni Hebrew University of Jerusalem.

Krystyna Lenkowska - wydała jedenaście tomów poezji (dziewięć w Polsce, jeden na Ukrainie i jeden we Francji w roku 2017, w tłumaczeniu Isabelle Macor) oraz jedną powieść „Babeliada” w roku 2016. Wiersze, fragmenty prozy, tłumaczenia, eseje, noty i wywiady opublikowała w wielu pismach i antologiach w Polsce, w USA (w tłumaczeniu Ewy Hryniewicz-Yarbrough) oraz w szesnastu innych krajach Europy, Ameryki Pd. oraz Azji. Wiersz Oko Johna Keatsa w Rzymie dostał główną nagrodę na międzynarodowym konkursie w Sarajewie "Seeking for a Poem" za rok 2012, a w roku 2013 Lenkowska otrzymała nagrodę MENADA na XVII międzynarodowym festiwalu poezji DITET E NAIMIT (Macedonia-Albania). 

Waldemar Lenkowski - przedsiębiorca, podróżnik. Występuje dla przyjemności. W młodości śpiewał własne kompozycje do wierszy Leśmiana, a ostatnio najczęściej prezentuje swoje wersje utworów Boba Dylana z gitarą i harmonijką ustną. Pochodzi z Mazur, ale od lat mieszka w Rzeszowie i tutaj często towarzyszy poetom podczas wieczorów poetyckich. 

Data wydarzenia: 
13.06.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: