Jesteś tutaj

Tomasz Budzyński - spotkanie i koncert

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.05.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Tomasz Budzyński - spotkanie i koncert

Tomasz Budzyński - muzyk, poeta, malarz, wokalista kultowej Siekiery, współzałożyciel i wokalista zespołu Armia - będzie gościem Biblioteki pod Żółwiem z okazji ukazania się książki "Miłość".

13 maja (piątek) o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Budzyńskim i promocję książki "Miłość" - wywiadu rzeki z muzykiem. Rozmowę poprowadzi Przemysław Gulda. Na zakończenie wieczoru odbędzie sie koncert artysty.

Oto co o genezie powstania książki mówi Tomasz Budzyński:

"Przez wiele lat karmiłem się różnymi rzeczami, gnozą, buddyzmem Zen - to mnie fascynowało. Ale to nie dawało mi życia. Wciąż byłem nieszczęśliwy. To Chrystus dał mi życie, wygnał ze mnie demona, uzdrowił mnie i wskrzesił do prawdziwego życia - doświadczyłem tego, widziałem to wszystko, widziałem, jak uwolnił moją żonę. Czy musiałem się jakoś natrudzić? Nie, to wszystko dostałem za darmo! Nikt mi tego nie zabierze, nie wydrze, bo widziałem to na własne oczy i dlatego mogę teraz o tym mówić. Dlatego opowiadam dzisiaj o miłości".

budzy do prasy.jpg

Tomasz Budzyński - muzyk, poeta, malarz. W latach 1982-1984 był wokalistą Siekiery. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i Sławomirem Gołaszewskim założył zespół Armia, z którym nagrywa i koncertuje do dziś. Występuje również z grupami Rimbaud, Trupia Czaszka i 2Tm2,3. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt, w tym 3 albumy solowe. Jego obrazy trafiły na okładki wielu płyt i książek. Miał kilkanaście indywidualnych wystaw w całej Polsce. W 2011 roku wydał autobiografię "Soul Side Story" oraz nakręcił pełnometrażowy film "Podróż na Wschód", który miał swą premierę na MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu. (źródło: http://www.wydawnictwowam.pl/zapowiedzi/?Page=info&Id=474)

Data wydarzenia: 
13.05.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: