Jesteś tutaj

Szepty Klabaterników - Wieczór z Łowcami Słów

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
10.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Szepty Klabaterników - Wieczór z Łowcami Słów

Zapraszamy na kolejne spotkanie z Łowcami Słów. Tym razem wysłuchamy opowieści klabaterników, czuwających nad losami załogi i statków.

Od dawien dawna każda jednostka żaglowa miała swojego opiekuna, czuwającego nad losami załogi i statku. Porządny Klabaternik więc, jest równie ważny, jeśli nie ważniejszy od Kapitana, steru i kotwicy.

Szepty Klabaterników to historie przebytych sztormów, pokonanych mil oceanów, wszelkich morskich przygód i losów ludzi z nimi związanych.

 

*Spotkania przeznaczone dla widza powyżej 10 roku życia. *

 

Łowcy Słów - Od 2010 roku, jesteśmy grupą opowiadaczy baśni, legend i historii. Bywamy w przedszkolach, bibliotekach, domach kultury, kawiarniach i teatrach - wszędzie tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar kontaktu z żywym słowem.

https://www.facebook.com/Opowiadacze.LowcySlow/

 

Elżbieta Stanilewicz - Od czasów szkolnych świat baśni był dla niej miejscem gdzie czas biegł swoistym torem, drzewa dzieliły się mądrością, oddychało się inaczej a tamtejsza rzeczywistość ciążyła mniej. Opowieści Ciotki, snujące się na cienkiej granicy fikcji i realności, były dla niej nieustającą inspiracją i źródłem wewnętrznej siły. Gdy dorosła, chcąc nie chcąc, przekazała córce swoją fascynację.

 

Groszek Stanilewicz – Wędrówki po leśnych ostępach, smoczych jamach, poszukiwania kwiatu paproci oraz niekończąca się żegluga w towarzystwie Sindbada i matki, na zawsze skrzywiły jej mniemanie na temat uporządkowanego świata. W szkole zaś młoda, nietuzinkowa polonistka pogrążyła ją ostatecznie w literackiej zadumie nad kondycją bohatera byronicznego.

Data wydarzenia: 
10.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: