Jesteś tutaj

Sycylia - między niebem a morzem. Spotkanie z Ewą Cichocką

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.09.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.30

Sycylia - między niebem a morzem. Spotkanie z Ewą Cichocką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Ewą Cichocką - dziennikarką, autorką podróżniczych relacji a także organizatorką i przewodniczką wielu wypraw. Na spotkaniu odbędzie się promocja książki "Sycylia. Między niebem a morzem". Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja multimedialna z muzyką: „Sycylijskie impresje" i „Mitoraj w Agrigento".

O książce :

"To zbiór esejów i reportaży o Sycylii dziennikarki Ewy Karoliny Cichockiej. Niewątpliwą jego cechą jest nieustanny zachwyt Sycylią, którym autorka zaraża czytelnika. Barwny język i liczne ciekawostki z zakresu literatury, historii, mitologii i kulturowych powiązań Sycylii sprawia, że lektura staje się słoneczną, pasjonującą wyprawą.

 

Unikalnym walorem książki są sycylijskie wątki w polskiej literaturze i sztuce od XVI do XXI w., które autorka wyśledziła, opisała i umiejętnie wplotła we współczesną podróż. Dzięki temu możemy spojrzeć na Sycylię oczyma Niemcewicza, Krasińskiego, Iwaszkiewicza czy Szymanowskiego oraz współczesnych polskich artystów, oczarowanych wyspą Krzysztofa Zanussiego i Jerzego Stuhra.

Ważną częścią publikacji są oryginalne fotografie (szczególnie zdjęcia Ewy Cichockiej i Magdy Pannert z wystawy rzeźb Igora Mitoraja w sycylijskim plenerze Agrigento). Oryginalne ilustracje oraz okładkę wykonała Ewa Niewadzi, artystka mieszkająca na Sycylii.  "

 

Nowość Wydawnictwa BERNARDINUM

Spotkanie w ramach projektu z Radą Dzielnicy Chełm.

Data wydarzenia: 
27.09.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.30
Udostępnij: