Jesteś tutaj

Stalker w bibliotece!

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.07.2017

Stalker w bibliotece!

Uwaga! Otrzymaliśmy informację, że do trzydziestu czytelników naszej biblioteki zostały wysłane tajemnicze paczki! Nadawcą przesyłki jest stalker – prześladowca, psychofan. W paczkach znalazły się książki oraz list z tajemniczą informacją „Wiem kim jesteś, wiem dokąd chodzisz, wiem co masz na koncie…”. Wszystkie osoby, które otrzymają na dniach paczki prosimy o niezwłoczne zapoznanie się z treścią listu i rozwiązanie zagadki, która doprowadzi ich bezpośrednio do stalkera.

Najnowsza akcja promująca czytelnictwo, przygotowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku, na pierwszy rzut oka może wydawać się kontrowersyjna. Od dłuższego bowiem czasu zbieraliśmy informacje na temat naszych najwierniejszych czytelników. Sprawdzaliśmy jakie książki czytają, czym się interesują i jaka konkretnie książka naszym zdaniem powinna ich zainteresować. Na celownik wzięliśmy miłośników kryminału i thrillerów. Z grona naszych stu dwudziestu tysięcy czytelników wybraliśmy trzydziestu, którym dostarczymy tajemnicze paczki. W przesyłce znajdzie się książka pt. "Stalker" Larsa Keplera, która jednocześnie będzie nagrodą dla naszych wiernych czytelników. Ale to nie wszystko. W paczce znajdzie się też krótki list, fotografia oraz wskazówki, które mają doprowadzić naszych czytelników do... stalkera, czyli osoby, która od dłuższego czasu ich obserwuje. W tym przypadku stalkerami są bibliotekarze. Osoby, które rozwiążą zagadkę dostaną również wskazówkę z informacją, która filia wytypowała ich do tej zabawy. Ponadto w bibliotece będą na nich również czekały dodatkowe nagrody.

Akcja „Stalker” jest zapowiedzią cyklu tajemniczych i zagadkowych wydarzeń promujących czytelnictwo organizowanych przez WiMBP w Gdańsku. Niebawem zorganizujemy tajemnicze spotkanie autorskie. Tajemnicze, bo uczestnicy spotkania wcześniej nie dowiedzą się z kim ono będzie ani gdzie dokładnie. Podamy tylko termin i miejsce zbiórki. Nasi czytelnicy będą musieli zaufać bibliotekarzom i poddać się zasadom zabawy. Zabierzemy ich w niecodzienne i tajemnicze miejsce, gdzie będzie na nich czekał popularny pisarz i zabierze ich w niezwykłą literacką podróż. Może być mrocznie ale też intrygująco i z dużą dawką emocji. Więcej informacji opublikujemy niebawem w naszym mediach społecznościowych i stronie www. 

Bądźcie czujni!

Data wydarzenia: 
31.07.2017
Udostępnij: