Jesteś tutaj

Spotkanie z Wojciechem Engelkingiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
25.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
16:00

Spotkanie z Wojciechem Engelkingiem

Tegoroczna edycja Festiwalu Sztuka Czytania to również doskonała okazja by obok znanych już nazwisk poznać literaturę debiutantów. Zapraszamy na spotkanie autorskie z obiecującym pisarzem młodego pokolenia.

Drugiego dnia Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania odbędzie się spotkanie z Wojciechem Engelkingiem - autorem powieści pt. „Lekcje anatomii doktora D.”

W książce tej mamy trzy plany: Warszawę niedalekiej przyszłości, przedwojenne Niemcy i Auschwitz z doktorem Mengele. Na wszystkich tych planach znajduje się ten sam bohater, a właściwie antybohater (Jakub Dejman lub Jacob von Deyman), który ma poczucie, że jest lepszy od innych, a jednocześnie jest tym zakompleksionym, niekochanym synem. Jakub (współczesny) przejmuje po ojcu klinikę chirurgii plastycznej i zmienia ludzi nie tak, jak oni chcą, tylko tak, jak według niego powinni wyglądać. Jacob (ten z przeszłości) wierzy, że ludzie wyjątkowi mogą wszystko, wyleczy go z tego przekonania nie kto inny jak doktor Mengele. 

Spotkanie organizowane jest w ramach 5. edycji Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania. Zapraszamy do udziału w pozostałych wydarzeniach festiwalowych: PROGRAM FESTIWALU

 

 

Data wydarzenia: 
25.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
16:00
Udostępnij: