Spotkanie z Wojciechem Engelkingiem
Drugiego dnia Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania odbędzie się spotkanie z Wojciechem Engelkingiem - autorem powieści pt. „Lekcje anatomii doktora D.”
W książce tej mamy trzy plany: Warszawę niedalekiej przyszłości, przedwojenne Niemcy i Auschwitz z doktorem Mengele. Na wszystkich tych planach znajduje się ten sam bohater, a właściwie antybohater (Jakub Dejman lub Jacob von Deyman), który ma poczucie, że jest lepszy od innych, a jednocześnie jest tym zakompleksionym, niekochanym synem. Jakub (współczesny) przejmuje po ojcu klinikę chirurgii plastycznej i zmienia ludzi nie tak, jak oni chcą, tylko tak, jak według niego powinni wyglądać. Jacob (ten z przeszłości) wierzy, że ludzie wyjątkowi mogą wszystko, wyleczy go z tego przekonania nie kto inny jak doktor Mengele.
Spotkanie organizowane jest w ramach 5. edycji Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania. Zapraszamy do udziału w pozostałych wydarzeniach festiwalowych: PROGRAM FESTIWALU