Jesteś tutaj

Spotkanie z "Sądem Ostatecznym"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
25.07.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z "Sądem Ostatecznym"

Zapraszamy na niecodzienne spotkanie, które odbędzie się w sali Memlinga w Muzeum Narodowym w Gdańsku! Spotkanie poświęcone będzie promocji naszego nowego komiksu - "Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu".

Komiks „Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu” został wyłoniony w drodze konkursu ogłoszonym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku w ramach obchodów Roku Memlinga. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Pawlak, który jest autorem zarówno scenariusza, jak i rysunku do komiksu. 
Scenariusz, pomimo tego, że informuje o wielu faktach z epoki oraz życia Hansa Memlinga, napisany jest dowcipnie i lekkim piórem. Na 48 stronach komiksu poznamy nie tylko burzliwą historię „Sądu Ostatecznego” ale też drogę do malarskiej perfekcji Hansa Memlinga oraz realia i trendy panujące w epoce renesansu. Poza historią słynnego tryptyku, który należy do zbiorów Muzeum Narodowego w Gdańsku, na stronach komiksu poznajemy m.in. Legendę o Św. Urszuli oraz historię powstania jednego z ostatnich dzieł Memlinga – Relikwiarza Św. Urszuli. 

Łukasz Pawlak (ur. 1982) – Absolwent Projektowania Graficznego na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W ostatnim czasie pisze i rysuje komiks internetowy „Zupa żółwia” i „Opowieści z byłego radomskiego”. Komiks o Hansie Memlingu jest jego papierowym debiutem.

UWAGA! WSTĘP DARMOWY ALE NA SPOTKANIE OBOWIĄZUJĄ ZAPISY - promocja@wbpg.org.pl 

komiks_MNG-event fb.jpg

Data wydarzenia: 
25.07.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: