Jesteś tutaj

Spotkanie z rysownikiem Adamem Święckim,

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.10.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z rysownikiem Adamem Święckim,

który opowie o swoim najnowszym komiksie pt. „Gaia”.

Adam Święcki

(ur. 19 kwietnia 1977 w Zambrowie) - absolwent wydziału architektury na Politechnice Białostockiej w Białymstoku. Rysownik komiksów, grafik, malarz słowa.

Na swoim koncie ma m.in. komiksy z serii "Przebudzone legendy" (1: Dziewanna, 2: Lewiatom, 3: Szeptucha, 4: Oczy dla kruka), "Wilcze sny" oraz mniejsze formy dla magazynów i antologii w Polsce (m.in. Znakomiks, Komiks Forum, Krakers, Strefa komiksu, Nowa Fantastyka), Holandii i Belgi (m.in. SFeerie, MYX, Playhousecomix), USA i Wielkiej Brytanii (Heske Horror). Jako kolorysta współpracował m.in. z takimi rysownikami jak: Frank Brunner, Koen Hottentot, Fred de Heij, Rafał Szłapa.

 

„Gaia”

Ziemia choruje. Stała się trudnym miejscem do życia. Nieliczni ludzie, rozsiani na niegościnnych terenach, walczą codziennie o godne życie. Pewnego dnia do gospodarstwa przybywa dziwne dziecko. Znajduje opiekę i staje się częścią rodziny, której życie odtąd się zmienia. Zmienia się też Ziemia. A wydarzenia nabierają tempa, dążąc do nieprzewidywalnego finału. Komiks opiera się na czterech głównych filarach, którymi są: rodzina, tolerancja, mesjanizm i ekologia. Bohaterami są mieszkańcy Ziemi oraz sama planeta.

Wydawnictwo: Timof i cisi wspólnicy

Scenariusz i rysunek: Adam Święcki

Data wydarzenia: 
13.10.2015
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: