Jesteś tutaj

Spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Dąbrowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.03.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkanie z podróżnikiem Wojciechem Dąbrowskim

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Dąbrowskim, który opowie o swoich wędrówkach. Pisarz jest wielkim pasjonatem podróżowania. Od dzieciństwa marzył o przemierzaniu dalekich stron świata i udało mu się te marzenia zrealizować.

Wojciech Dąbrowski  -

Gdańszczanin od urodzenia, z zawodu inżynier telekomunikacji.

Wielki pasjonat podróżowania. Od  dzieciństwa marzył o dalekich podróżach i udało mu się te marzenia zrealizować.  Był na Alasce, Grenlandii i Antarktydzie. Wspiął się na Kilimandżaro i Fudżijamę, dotarł na Górę Kościuszki i pod Mount Everest.
Samotnie przejechał Afrykę oraz przemierzył w poprzek Amerykę Południową.

Dotarł pod ukryty w wenezuelskiej dżungli najwyższy wodospad świata i do serca Sahary.
Najbardziej zafascynowały go: Tybet i odległe wyspy Pacyfiku.  Odbył dwanaście podróży dookoła świata – każda inną trasą.  Odwiedził już w ponad 230 krajów na 7 kontynentach, w tym wszystkie uznane państwa świata, ale uważa że w świecie ma wciąż jeszcze wiele do zobaczenia.  Twierdzi że każda nowa wyprawa to dla niego odkrywanie czegoś nowego, czegoś nieznanego i fascynującego - to nowa przygoda. Zazwyczaj wędruje samotnie, co ułatwia mu zbliżenie do miejscowej ludności.

Lubi poznawać ludzi i ich codzienne życie, kulturę i obyczaje. Podziwia przyrodę, której piękno - jak twierdzi – przechodzi często nasze najśmielsze oczekiwania. Zawsze podkreśla, że podróżując nigdy nie korzystał z pomocy sponsorów.

Już w 1998 roku stworzył w sieci własną, niekomercyjną stronę internetową  www.kontynenty.net  na której umieszcza ciągle nowe relacje ze swoich podróży,
informacje o krajach i porady dla tych, którzy jak on ruszają z plecakiem poznawać świat. Zyskał dzięki temu przydomek „Guru polskich trampów”.   Jest to człowiek, który bez zaglądania do przewodników potrafi powiedzieć jak najłatwiej dotrzeć do takich niezwykłych miejsc jak Tuvalu na Pacyfiku, Bhutan w Azji czy tajemnicza Gujana.

 

Opublikował kilkaset artykułów w prasie o odwiedzonych przez siebie krajach i o tym jak ciekawie i tanio podróżować. Często opowiada o swoich ekspedycjach w radio.

Wydał książkę „Na siedem kontynentów. Notatnik podróżnika” – unikalny zbiór reportaży z najbardziej egzotycznych miejsc na globie. Książka nie jest sprzedawana w księgarniach, a jedynie na spotkaniach i przez stronę internetową autora.

Data wydarzenia: 
31.03.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: