Jesteś tutaj

Spotkanie z Maksymilianem Dzikowskim - ODWOŁANE!!!

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Maksymilianem Dzikowskim - ODWOŁANE!!!

Zapraszamy na spotkanie z autorem książki „Pieśni wydmowej trawy”. Powieść inspirowana realiami środkowej epoki kamienia, mezolitu, pradawnymi wierzeniami i obyczajami prehistorycznych oraz żyjących do dzisiaj łowców i zbieraczy. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Smyl.

Maksymilian Dzikowski - ur. 23. sierpnia 1991 r. W 2015 r. ukończył studia na Wydziale Edukacji Muzycznej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie realizuje interdyscyplinarne studia z zakresu archeologii i menedżmentu dziedzictwa kulturowego na Uniwersytecie Szczecińskim. W czasie prac nad powieścią współpracował z Parkiem Epoki Kamienia Dithmarschen w Albersdorf (Niemcy). Jako edukator w osadzie pierwszych rolników współpracował także z Muzeum Archeologicznym w Biskupinie.

„Pieśni wydmowej trawy” - W czasie, gdy zapomniano o ostatnich wielkich zwierzętach epoki lodowcowej, lecz w ziemi nie zostało posadzone jeszcze ani jedno ziarno, na małej wyspie, gdzieś pośród wód północnego morza, żyje gromada rybaków. Morskie głębiny zapewniają pokarm, wydmy - piasek, trawy i drewno, tworzywa niewielkiej osady. Życie nielicznego ludu wydaje się trwać bez zmian do czasu, gdy na brzegu wyspy znaleziony zostaje kaleki rozbitek. Obcy, powierzony opiece wyłączonej ze społeczności dziewczyny, z każdym spędzonym pośród ludu dniem stawia przed gospodarzami pytania o treść ich przekonań. Kolejne przeżywane według niezmiennego rytmu miesiące pokażą, co wyniknąć może z wątpliwości tam, gdzie wszystkie odpowiedzi zdawały się być dane wraz z początkiem czasu.

Zapraszamy również na stronę poświęconą powieści: https://www.facebook.com/piesni.wydmowej.trawy/

Data wydarzenia: 
12.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: