Jesteś tutaj

Spotkanie z Maciejem Kraszewskim, scenarzystą filmu „Johnny”

/
Data wydarzenia: 
04.10.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z Maciejem Kraszewskim, scenarzystą filmu „Johnny”

Zapraszamy na spotkanie z Maciejem Kraszewskim, scenarzystą filmu „Johnny”, który ostatnio święcił tryumfy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Rozmowę wokół niedawno wydanej książki „Johnny. Powieść o księdzu Janie Kaczkowskim” autorstwa Macieja Kraszewskiego poprowadzi Ryszarda Wojciechowska. Spotkanie odbędzie się 04.10. (wtorek) o godzinie 18:00 w Bibliotece Oliwskiej.

O książce: Porywająca i wzruszająca opowieść o dwóch facetach z zupełnie różnych światów i o spotkaniu, które jednemu z nich ocaliło życie. Prawdziwa historia przyjaźni księdza Jana Kaczkowskiego, łamiącego stereotypy charyzmatycznego duchownego, i Patryka Galewskiego, recydywisty, a dziś szefa kuchni, chwyta za serce i inspiruje.

Patryk nie miał łatwego startu w życiu. Karierę przestępcy rozpoczął, mając dwanaście lat. Wydawało się, że jego życie już zawsze będzie toczyć się w zawiasach, między kolejnymi odsiadkami, jednak gdy wyrokiem sądu trafia do pracy w puckim hospicjum, poznaje ks. Jana Kaczkowskiego, który odmieni jego los na zawsze.

Ks. Kaczkowski, niezwykły dziwak, traktowany lekceważąco przez ważne eminencje, miał podejście do młodych gniewnych. Angażował chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, do pomocy chorym. Działając często w niekonwencjonalny sposób, jaki nie przystoi księżom, zjednywał serca i zyskiwał popularność. Powieść Maciej Kraszewskiego to historia wywrotowej przyjaźni, która nie miała prawa się wydarzyć, a zdarzyła się naprawdę. To pełna autentycznych emocji opowieść o życiu, które daje w kość, o wierze, która czyni cuda, i o przyjaźni, która może zmienić życie. 

Data wydarzenia: 
04.10.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: