Jesteś tutaj

Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich

/
Data wydarzenia: 
03.12.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
12.00

Spotkanie z Krystyną Kurczab-Redlich

Rada Dzielnicy Oliwa i Biblioteka Oliwska zapraszają na spotkanie autorskie z Krystyną Kurczab-Redlich – dziennikarką i autorką reportaży, m.in. głośnej książki „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina".

O autorce:

Krystyna Kurczab-Redlich – dziennikarka i autorka reportaży. Wieloletnia korespondentka w Rosji (lata 1990–2004). Autorka filmów dokumentalnych o wojnie w Czeczenii. Laureatka m.in. nagrody Amnesty International, nagrody im. ks. Józefa Tischnera. W 2005 r  zgłoszona  do pokojowej Nagrody Nobla. Przylgnęło do niej przezwisko polska „Anna Politkowska”.

O książce:

„Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina"  historia życia Władimira Putina, którą czyta się jak kryminał.Znakomita autorka, znawczyni problematyki rosyjskiej ujawnia nieznane na ogół fakty z życia prezydenta Rosji. Skąd wziął się w KGB, czy rzeczywiście wygrywał wybory, jak naprawdę rozpoczął wojnę w Czeczenii i na Ukrainie, jakie ma związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim, jak wiele osób wysłał na cmentarz; jakim był mężem, jakim jest ojcem i czy czuje się samotny.

 

Spotkanie jest finansowane ze środków Rady Dzielnicy Oliwa.

Data wydarzenia: 
03.12.2022
Godzina rozpoczęcia: 
12.00
Udostępnij: