Jesteś tutaj

Spotkanie z Konradem Szołajskim, autorem powieści o Michalinie Wisłockiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
17.02.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Konradem Szołajskim, autorem powieści o Michalinie Wisłockiej

Wciągająca historia o tym, jak to było z wydaniem rewolucyjnej, skandalizującej „Sztuki kochania”. O tym co się działo wtedy w życiu Michaliny Wisłockiej opowie Konrad Szołajski, pisarz, scenarzysta i reżyser, autor książki „Wisłocka, czyli jak to ze sztuką kochania było”.

Powieść Konrada Szołajskiego, choć oparta na faktach, jest fantazją autora na temat Michaliny Wisłockiej i jej słynnej książki. Autor ubiera tę niezwykłą biografię w atrakcyjną formę kryminalno-szpiegowską osadzoną w Polsce czasów Gierka. Ale przede wszystkim jest to fascynująca historia życia kobiety, która potrafiła doświadczenia własnego, nieudanego małżeństwa wykorzystać w podręczniku dla par. Sztuka kochania pomogła milionom Polaków
i Polek nie tylko w łóżku, ale również w miłości.

Konrad Szołajski od wielu lat zajmuje się tym tematem, wyreżyserował film z udziałem Wisłockiej (2001 r., „Sztuka kochania według Wisłockiej”), napisał doktorat pt. „Praca z bohaterami filmów dokumentalnych, dotyczących intymności”.

 

„Spotykałam się z Michaliną Wisłocką, mieszkała na Starówce obok Tadeusza Łomnickiego. Fantastyczna kobieta. Żywiołowa, impulsywna, nie uznawała żadnego tabu. Powieść Konrada Szołajskiego dobrze oddaje osobowość Pani Michaliny i tamten czas. Nieprawdopodobna, niekonwencjonalna, bezkompromisowa postać”.

Krystyna Janda

„To gotowy scenariusz na film, o Wisłockiej, o seksie, o nas samych. Przez lata tak samo zakłamanych i bezradnych”.

Manuela Gretkowska

„Wisłocka nauczyła miliony Polaków, jak z kochania zrobić sztukę. Była rewolucjonistką – w życiu również”.

Radosław Piwowarski

W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu książki Konrada Szołajskiego w promocyjnej cenie.

logotyp_bookbook_pionMAŁY_1.png

Data wydarzenia: 
17.02.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: